Yeşil Hat Nedir? Yeşil Hat Hakkinda Bilmeniz Gerekenler

Yeşil Hat 1974 yilinda Kibris adasinin garantorü olarak. Türkiye adadaki darbeyi onlemek üzere Kibris’a askeri müdehalede bulunmustur. Bu tarihten kisa bir süre sonra ada ikiye bolünmüs ve Kibris toplumunun yasadigi KKTC ortaya cikmistir. Bu bilgiler isiginda yesil hat nedir veya hakkinda bilmeniz gerekenler nelerdir sizlerle paylasmak istedik.

Yeşil Hat Nedir?

Yeşil Hat, Kuzey Kibris Türk Cumhuriyeti veya Kibris Rum Kesimini ayiran sinira verilen isimdir. Bu sinir ayni zamanda bir tampon bolge gorevi gormektedir. Bugün onemli bir kismi Birlesmis Milletler. Baris Gücü kontrolünde bulunan sinir bolgesi ilk olarak 60 yil once düsünülmüstür.

1963 – 1964 yillarinda Kibris adasinda ortaya cikan toplumsal catismalar oldukca siddetlenmistir. İngiltere, Yunanistan veya Türkiye’nin garantorlügünü yaptigi Kibris’taki catismalarin durdurulmasi icin İngiltere ic gorüsmelerde bulunmustur. Bu gorüsmelerden birinde. General Young isimli İngiliz Generali adada bir ateskes hatti olusturulmasini onermis veya bu hatti haritada yesil bir cizgi ile belirlemistir. Temellerinin bu yillarda atildigi sinir hatti 1974 Baris Harekati sonrasinda gercek seklini almistir.

Yeşil HatTüzügü

2004 yilinda Kibris Rum Kesimi’nin Avrupa Birligi’ne kabul edilmesi ile Yesil Hat Tüzügü yürürlüge girmistir. Bu tüzük KKTC ve Rum Kesimi arasinda gümrük vergisi alinmadan ticaret yapilabilmesini saglamaktadir. 2008 yilinda revize edilen veya oldukca kapsamli olan bu tüzügün genel hatlari su sekildedir;

  • KKTC’de üretilmis ürünler gümrük vergisi odemeden Rum pazarina gecebilir.
  • KKTC’de üretilmemis fakat son islemi KKTC’de yapilmis ürünler Rum pazarina vergisiz gecebilir.

Bu iki temel prensibin yani sira tüzügünün belirli denetim mekanizmalari vardir. Bu denetimlerde uygun gorülmeyen ürünlerin gecisine izin verilmemektedir. KKTC’de Kibris Türk Ticaret Odasi tarafindan gerceklestirilen denetimler sonucunda gecis belgesi alan ürünler daha sonrasinda AB ülkelerinden gelen uzmanlarca degerlendirilmektedir.

Tampon Bölge Neden Önemlidir?

Ayrıca Tampon Bölge Bugün 9 gecis noktasi ile varligini sürdüren bu tampon bolge bircok bakimdan oldukca onemlidir. Toplumlarin kültürel etkilesimini veya baris ortaminin tesisini hizlandiran bu tampon bolge bugün bolge halklarina onemli bir ticaret firsati sunmaktadir.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Sie können sich mit uns in Verbindung setzen, um Ihren speziellen Zahlungsplan zu bestimmen und nähere Informationen zu den Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

    Seit 2003 hat AKOL Global mit seiner auf den Menschen und das Leben" ausgerichteten Vision und der Priorität der Kundenzufriedenheit rentable Projekte realisiert, die auch die Lebensqualität der Menschen mit den von ihr realisierten Immobilienprojekten erhöhen.

    Kontaktieren Sie uns

    Folgen Sie uns auf Sozial Media

    Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.