Cittaslow: Kıbrıs’ın Sakin Şehirleri!

Cittaslow, yavaş şehir anlamına gelen İtalyanca bir kelime. İlk olarak 1999 yılında İtalya’nın küçük bir kasabası olan Greve in Chianti’de ortaya çıktı. Cittaslow hareketi, sakin bir yaşamı teşvik etmek, yerel ekonomiyi desteklemek ve yerel kültürü korumak amacıyla başlatıldı. Bugün dünyanın dört bir yanındaki şehirler Cittaslow hareketine katılıyor ve sakin bir yaşam tarzını benimsemeyi amaçlıyor.

Kuzey Kıbrıs’ta da Cittaslow hareketine katılan şehirler var. Bu şehirler arasında Lefke, Mehmetçik, Tatlısu, Geçitkale ve Yeniboğaziçi yer alıyor. Bu şehirlerin tamamı, sakin bir yaşam tarzı sunan doğal güzellikler ve tarihi dokulara sahip şehirlerdir. Dilerseniz bu şehirlere bir göz atalım.

Yeniboğaziçi

Yeniboğaziçi veya Aysergi, Kuzey Kıbrıs’ın doğusunda yer alan bir kasabadır. Şehir sakin bir yaşam tarzı ve doğanın yeşil ve mavisi ile ön plana çıkmaktadır. Aynı zamanda Kıbrıs Türk müzik kültürünün önemli bir merkezi olarak da bilinmektedir. Kasabanın merkezinde yer alan “Halk Evi” adı verilen kültür merkezi, müzik etkinliklerine ev sahipliği yapar ve yerel halkın toplanma noktasıdır. Cittaslow ünvanlı bu şehirin nüfusu yaklaşık 7000’dir. Yeniboğaziçi’nin deniz kenarındaki plajları, güzel manzaraları ve doğal alanları ziyaretçileri cezbeder. Gazimağusa’ya yakın olması nedeniyle, turistler genellikle Yeniboğaziçi’ni ziyaret ederken Gazimağusa’yı da keşfetmeyi tercih ederler.

Bu şehirde konut fiyatları için Yeniboğaziçi Konut Fiyatları ve Avantajları sayfamızı ziyaret edin.

Lefke

Lefke, Kıbrıs adasının kuzeyinde, Güzelyurt Körfezi’ne bakan bir kasabadır. Yaklaşık 11.000 kişinin yaşadığı bu şehir, tarihi evleri ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Şehir merkezinde yer alan tarihi evler, Osmanlı dönemi mimarisinin en güzel örneklerindendir. Bunların yanı sıra, Lefke’nin etrafı zeytinlikler ve çam ormanlarıyla kaplıdır. Doğal güzellikleri arasında en ünlü olanı ise şehir merkezinin güneyinde yer alan Soli Antik Kenti’dir. Antik kent, Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerine ait kalıntılarıyla ziyaretçilerini büyülemektedir.

Mehmetçik

Mehmetçik, Kuzey Kıbrıs’ın İskele bölgesine bağlı bir kasabadır. Yakşalık olarak 1200 kişinin yaşadığı bu yer, benzersiz doğası ve yerel yaşamı ile dikkat çekmektedir. Hayvanlık ve doğa ile iç içe yaşamanın yüksek bir ilgi gördüğü bölgede, Cittaslow yaşamının ne olduğunu gerçek anlamı ile tecrübe edebilirsiniz.

Tatlısu

Tatlısu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Gazimağusa İlçesi’nde yer alan bir kasabadır. Beşparmak Dağları ile Akdeniz sahilleri arasında bulunan Tatlısu, Mağusa ilçesinin en kuzeybatısında yer alır ve yüzölçümü, tarım alanları dahil olmak üzere yaklaşık 66 km²’dir. Tatlısu’da birçoğu İngiliz ve Avrupalı göçmenlerden oluşan yaklaşık 1500 kişi yaşamaktadır.

Geçitkale

Geçitkale, Mağusa bölgesinde yer alan bir kasabadır. Nüfusu yaklaşık olarak 1300 kişidir. 2014 yılındaki başvurusu sonrasında 2018 yılında Cittaslow ünvanına sahip olmuştur. 

İletişime Geçin

Eğer Cittaslow şehirlerde yaşamayı düşünüyorsanız hemen bizimle iletişime geçin. Böylece Kıbrıs’ta en güzel ve sakin şehirlerden konut satın almanız için size yardımcı olalım. Cittaslow hareketine katılan şehirler, sakin bir yaşam tarzını teşvik ederek ziyaretçilerine huzur dolu bir tatil deneyimi sunuyor. Ayrıca, yerel üreticileri destekleyerek ve yerel kültürü koruyarak, sürdürülebilir turizmin bir örneği olarak da öne çıkıyorlar. Kuzey Kıbrıs’taki Cittaslow şehirleri, doğal güzellikleri, tarihi dokuları ve sakin yaşam tarzları ile ziyaretçilerine benzersiz bir deneyim sunuyor.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Sie können sich mit uns in Verbindung setzen, um Ihren speziellen Zahlungsplan zu bestimmen und nähere Informationen zu den Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

    Seit 2003 hat AKOL Global mit seiner auf den Menschen und das Leben" ausgerichteten Vision und der Priorität der Kundenzufriedenheit rentable Projekte realisiert, die auch die Lebensqualität der Menschen mit den von ihr realisierten Immobilienprojekten erhöhen.

    Kontaktieren Sie uns

    Folgen Sie uns auf Sozial Media

    Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.