KKTC Satılık Ev Fiyatları Neden Döviz?

Birçok kişi gayrimenkul yatırımı için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tercih etmektedir. Elbette, bu kişiler KKTC’de emlak piyasasının pek çok farklılığa sahip olduğunu da gözlemlemektedirler. Bu farklılıklardan bazıları vergilendirme, izinler ve terimler gibi konulardadır. Bununla beraber en büyük fark satılık ev fiyatlarındadır. KKTC’de uygun fiyatlı satılık konutların yanı sıra fiyatlandırmada döviz kullanılması alıcıların dikkatini çekmektedir. Bu yazımızda KKTC satılık ev fiyatları neden döviz üzerinden talep edilmektedir açıklamaya çalışacağız.

1- Maliyetler

Kuzey Kıbrıs’ta konut yapım maliyetleri her zaman döviz üzerinden olmaktadır. Bunun en büyük sebebi ülke içerisinde sektörün ihtiyaçlarını karşılayacak yeterli hammadde üretiminin olmamasıdır. Bu durum da haliyle KKTC satılık ev fiyatları konusunda dövize yönelmeyi gerektirmektedir. Ada genelinde gayrimenkul satıcıları sürekli fiyat değişimi yapmamak adına fiyatlandırmalarını döviz para birimleri üzerinden yapmaktadırlar.

KKTC ev fiyatları
KKTC ev fiyatları

2- Talep

Ülkede yabancı gayrimenkul yatırımcılarının giderek artan sayısı bu konuda bir talep oluşturmaktadır. KKTC satılık ev fiyatları yerel halk tarafından da her zaman döviz kullanılarak belirlenmiştir. Başta İngiltere olmak üzere yurtdışı bağlantılarına sahip olan yerel halk taşınmazlarının değerini döviz üzerinden belirlemektedir.

3- Güncel Piyasa

Yukarıda saydığımız sebeplerden dolayı Kıbrıs emlak piyasalarında fiyatlandırmalar her zaman döviz üzerinden yapılmaktadır. Bu durum pazar hareketlerine uyum sağlamayı gerektirdiğinden dolayı KKTC’de ev satışlarında insanlar döviz kullanmaya devam etmektedir.

KKTC Satılık Ev Fiyatları

KKTC'de ev fiyatları
KKTC’de ev fiyatları

Kuzey Kıbrıs’ta ev ve konut fiyatları ağırlıklı olarak İngiliz Sterlini olarak fiyatlandırılmaktadır. Bununla birlikte kimi satıcıların Amerikan Doları ve Avro kullandığı da görülmektedir. Her ne kadar para birimleri farklı olsa da KKTC’de ev fiyatları oldukça uygundur. Örneğin; Kuzey Kıbrıs’ta 1+1 dairelerin ortalama fiyatı £45.000’dır. Bu fiyat döviz kira getirisi ve kısa emlak amortisman süresi (8- 12 yıl) göz önüne alındığında benzer ülkelerin oldukça aşağısında kalmaktadır.

Eğer Kıbrıs’ta konut fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak istiyorsanız Kıbrıs Ev Fiyatları – KKTC’de Ortalama Konut Fiyatları makalemizi inceleyebilirsiniz.

İletişime Geçin

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde emlak ve gayrimenkul fiyatları ile ilgili her türlü bilgiye ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sayfa içerisinde yer alan iletişim butonunu kullanarak bilgilerinizi bırakın ve alanında uzman danışmanlarımız sizinle en kısa sürede iletişime geçsin.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Sie können sich mit uns in Verbindung setzen, um Ihren speziellen Zahlungsplan zu bestimmen und nähere Informationen zu den Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

    Seit 2003 hat AKOL Global mit seiner auf den Menschen und das Leben" ausgerichteten Vision und der Priorität der Kundenzufriedenheit rentable Projekte realisiert, die auch die Lebensqualität der Menschen mit den von ihr realisierten Immobilienprojekten erhöhen.

    Kontaktieren Sie uns

    Folgen Sie uns auf Sozial Media

    Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.