Satılık Ticari Konutların Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Satılık ticari konutlar, işyerleri, mağazalar, restoranlar gibi ticari amaçlar için kullanılan konutlardır. Ticarete uygun olarak dizayn edilmiş bu konut tipleri elbette daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Bu konutların fiyatlarını belirlerken, birçok faktör göz önünde bulunur. Öncelikle, ticari konutun bulunduğu yer önemlidir. Örneğin, şehrin merkezinde yer alan bir ticari konutun fiyatı, şehrin dışında yer alan bir ticari konutun fiyatından daha yüksek olur.

Diğer önemli bir faktör ise ticari konutun büyüklüğüdür. Genellikle, daha büyük olan ticari konutlar daha pahalıdır. Ancak, ticari konutun hangi amaçla kullanılacağı da fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Örneğin, bir mağazanın kullanımı için daha büyük bir ticari konut daha pahalı olur.

Ticari konutun durumu da fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Örneğin, yeni inşa edilmiş bir ticari konut daha pahalı olur. Ayrıca, satılık ticari konutlar içerisine yapılan olan yenilikler veya onarımlar da fiyatı etkiler. Bu nedenle, ticari konutun ne kadar yeni veya eski olduğu, hangi onarımların yapıldığı gibi bilgiler mutlaka incelenmelidir.

Ticari konutun çevresindeki imkanlar da fiyatı etkiler. Örneğin, ticari konutun yanında bir AVM veya otobüs durağı bulunması, fiyatı yükseltir. Ayrıca, ticari konutun çevresinde yer alan diğer ticari yerlerin niteliği de fiyatı etkiler. Örneğin, ticari konutun yanında bir lüks marka mağaza bulunması, fiyatı yükseltir.

Satılık ticari konutlar ve Diğer Etmenler

Yukarıda saydığımız sebeplerin yanı sıra ticari konut fiyatlarına etki eden diğer etmenler ise şunlardır:

 • Konutun bulunduğu bölgenin prestij düzeyi: Örneğin, lüks bir alışveriş merkezinde bulunan bir konutun fiyatı. Aynı büyüklükteki bir konutun fiyatından daha yüksek olur.
 • Ticari konutun kullanım amacı: Örneğin, bir mağazaya göre daha fazla insan tarafından ziyaret edilen bir yer (örneğin, bir restoran veya kafe) daha pahalı olur.
 • Tasarım ve iç mekân düzeni: Örneğin, lüks bir iç mimari ve tasarıma sahip bir konut daha pahalı olur.
 • Konutun bulunduğu bina veya site: Örneğin, güvenlik önlemlerinin fazla olduğu bir bina veya site içinde bulunan bir konut daha pahalı olur.

Sonuç olarak, satılık ticari konutların fiyatlarını belirlerken. Ticari konutun yerinin, büyüklüğünün, durumunun, içinde yapılan yenilikler veya onarımlar. Çevresindeki imkanların ve çevresindeki diğer ticari yerlerin niteliğinin göz önünde bulundurulması gerekir. Bu faktörlerin hepsi bir arada değerlendirilerek ticari konutun fiyat son fiyatı belirlenmektedir.

Konu ile ilgili Kıbrıs’ta Ticari Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Şunlara Dikkat Edin makalemize göz atmak isteyebilirsiniz.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Sie können sich mit uns in Verbindung setzen, um Ihren speziellen Zahlungsplan zu bestimmen und nähere Informationen zu den Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

  Seit 2003 hat AKOL Global mit seiner auf den Menschen und das Leben" ausgerichteten Vision und der Priorität der Kundenzufriedenheit rentable Projekte realisiert, die auch die Lebensqualität der Menschen mit den von ihr realisierten Immobilienprojekten erhöhen.

  Kontaktieren Sie uns

  Folgen Sie uns auf Sozial Media

  Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.