Kuzey Kıbrıs’ta Öğrenci Olmak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz’in kuzeyinde bulunan ve kendi kuralları ile yönetilen bağımsız bir devlettir. Tarihi, iklimi ve yaşam standartlarıyla, gelmek isteyen ziyaretçilere oldukça farklı bir deneyim sunmaktadır. Liman kenti olan Kuzey Kıbrıs daha çok turizmiyle bilinmektedir. Ancak, öğrenci adası olarak da bilinen Kuzey Kıbrıs, 21’i yerel merkezli toplamda 25 aktif üniversiteye sahiptir. 326 bin nüfusu bulunan Kıbrıs’ta, 90 bine yakın üniversite öğrencisi eğitim görmektedir. Bundan çerçevede öğrenciler ve aileler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

   Eğitim

  Eğitim sistemi uluslararası düzeye sahip olan Kuzey Kıbrıs üniversiteleri, öğrencilere hem akademik açıdan hem de sosyal açıdan olanaklar sunmaktadır. Uluslararası öğrenci portföyüne sahip olduğundan, bölümlerin İngilizce programları da mevcuttur. Bu sebeple, yabancı dil becerilerinizi geliştirebileceksiniz. Bununla birlikte, üniversitelerin değişim programları ve akreditasyonları bulunmaktadır. Bu sayede diplomanız Dünya’nın bir çok farklı ülkesinde geçerli olacaktır.

 Kampüs Yaşamı

 Öğrencilerin üniversite tercihi yaparken önemsedikleri bir diğer nokta ise kampüs yaşamıdır. Günlerinin büyük bir çoğunu kampüs içerisinde geçirecekleri için, kampüste ihtiyaç duydukları her şeyin ulaşılabilir olması önemlidir. Kuzey Kıbrıs bu açıdan oldukça avantajlıdır. Kampüsler, şehir merkezine yakın yerlere inşa edilmiştir. Bu sebeple, şehir içi ve kampüs içi ulaşım oldukça kolaydır.

 Barınma

 Barınma, öğrenciler açısından bakıldığında problem gibi gözükmektedir ancak, Kuzey Kıbrıs üniversitelerinde her bütçeye uygun yurt seçeneğinin bulunması bu problemi ortadan kaldırmaktadır. Genellikle kampüs içerisinde bulunan yurtlarda, temel ihtiyaç alanları, ders çalışma ve aktivite alanları da mevcuttur. Yurtları tercih etmek istemeyen öğrenciler için de, her bütçeye uygun ev kiralamak mümkündür.

 Ulaşım

Kuzey Kıbrıs’taki üniversite kampüslerinde yaşayan öğrencilere özel hem kampüs içi hem de şehiriçi ücretsiz servis olanakları mevcuttur. Bunun yanında, bireysel ulaşım olanaklarını tercih etmek isteyen öğrenciler için, kampüs dışında bisiklet kiralama ve taksi olanakları da bulunmaktadır.

  Kuzey Kıbrıs , suç oranı en düşük ülkelerden biridir. Hem aileler, hem de öğrenciler açısından oldukça güvenilirdir. Akdeniz’in kuzeyindeki bu adada öğrenci olmak sizlere farklı bir deneyim sunacaktır.

Kuzey Kıbrıs’ta öğrenci olmanın avantajlarını detaylı öğrenmek isterseniz tıklayabilirsiniz

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.