Kuzey Kıbrıs’ta Doğru Bilinen Yanlışlar

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Akdeniz’in ortasında ki konumu ve çok kültürlü toplumu ile sosyokültürel bir zenginliğe sahip ada ülkesidir. Ancak, Kuzey Kıbrıs hakkında öğrendiğiniz bilgilerin bir çoğunun doğru olmadığını biliyor muydunuz?

Kuzey Kıbrıs Sürekli Yaz Mevsimi Yaşamaktadır

Sürekli yaz mevsimi bilgisinin aksine, 4 mevsim tüm güzellikleriyle yaşanmaktadır. Kuzey Kıbrıs, Akdeniz ikliminin tipik bir örneğidir ve, yılın 300 günü güneşlidir. Bunun yanı sıra, yıllık ortalama hava sıcaklığı 22 derecedir. Ancak, Aralık-Ocak aylarında kısa süre etkisini hissettiren kış mevsimi yağışlı geçmektedir ve adanın yüksek tepelerinde az da olsa kar yağışları gözlenebilir.

Kuzey Kıbrıs’ta İçme Suyu Alkolden Pahalıdır

Kuzey Kıbrıs hakkında en çok yanlış bilinen doğrulardan birisi de, su fiyatlarının çok pahalı olduğudur. Kulaktan kulağa yayılan bu yanlış bilginin çıkışı, Kıbrıs’taki alkol fiyatlarının komşu ülkelere göre ucuzluğu ile ilgili bir espridir. Herhangi bir marketten yapacağınız alışverişte yerel  markalı bir su fiyatı Türkiye fiyatları ile aynıdır. Fakat ithal markaların ürünleri her ülkede olduğu gibi normale göre biraz daha yüksektir.

Kuzey Kıbrıs’ta Tek Aktivite Otel ve Kumarhanelerdir

Kuzey Kıbrıs’ta tatil yapmak ve yasal olarak şansınızı deneyebileceğiniz bir çok otel ve kumarhane vardır. Fakat Akdeniz’in incisi Kıbrıs adasının zengin tarihi, yöresel lezzetleri, muhteşem sahilleri ve doğal alanları ile 2022 yılında bile bakir güzelliğini korumaktadır.

Bufavento Kalesi, Kantara Kalesi, Gazimağusa Sur içi, Girne Kalesi, Bellapais Manastırı gibi yüzyıllara meydan okuyan tarihi yerleri ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca local restoranlarda molehiya, şeftali kebabı, fırın kebabı, garavolli gibi yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. Altın Kumsal, Alagadi Sahili gibi altın renkli kumlarda akdenizin maskotu deniz kaplumbağalarıyla beraber yüzebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta gezilecek yerler hakkında detaylı bilgi almak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs’ın Resmi Para Birimi Sterlin’dir.

En yaygın bilinen yanlışlardan birisi de Kuzey Kıbrıs para birimidir. Bilinenin aksine Kuzey Kıbrıs’ta resmi para birimi Türk Lirasıdır. Fakat turizmde popüler konumlardan birisi olması nedeni ile bir çok para birimi ile işlem yapılabilmektedir.

KKTC hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hakkında doğru bilinen yanlışların bir kısmını sizinle paylaştık. Bir yeri tanımanın en güzel yöntemi olan sokaklarında dolaşıp havasını almaktır.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.