Kıbrıs’ta Haftasonu Yapılabilecek 3 Aktivite

 Bütün haftanın yorgunluğunu atmak için haftasonu neler planlıyorsunuz? Eğer Kuzey Kıbrıs’ta yaşıyorsanız, planlarınızı geniş çerçevede tutmalısınız. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve kültürel aktivite seçenekleriyle, haftasonunuzu mükemmel geçirmek için seçenekleriniz oldukça fazla olacaktır. Kuzey Kıbrıs’ta haftasonu yapabileceğiniz aktiviteleri sizler için derledik.

Kıbrıs’ın Tarihini Keşfedin

 Kuzey Kıbrıs, tarihi boyunca farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle, oldukça fazla tarihi yapıya sahiptir. Kuzey Kıbrıs’ta haftasonu boyunca tarihi öğrenebilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Girne’de bulunan Bufavento Kalesi’nde gün doğumunu deneyimledikten sonra, Bellapais manastırında, Roma döneminden kalma Gotik mimari atmosferinde öğle yemeği yiyebilirsiniz. Lefkoşa Büyükhan’da kahvenizi yudumlarken, yöresel ürünlere göz atma imkanı elde edebilirsiniz. Gazimağusa’da kaleiçini ziyaret edebilir, kaleiçinde bulunan ve Shekaspeare’in romanında geçen Othello Kalesi’ni görebilirsiniz. Dipkarpaz köyü adanın en uç kısmında bulunmaktadır. Muhteşem deniz manzarası eşliğinde yolculuğunuzu tamamladıktan sonra, Apostolos Andreas Manastırının göz alıcı mimarisini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, bu manastır aktif bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir, Kıbrıs’ın Rum kesiminde yaşayan Hristiyanlar ibadet amaçlı manastırı ziyaret etmektedir.

Bellapais Manastırı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 Akdeniz’in Serin Sularını Deneyimleyin

 Adada yaşamanın en büyük avantajını, Akdeniz’in serin sularında yaşayabilirsiniz. İklimi sebebiyle yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Bu sebeple, Kuzey Kıbrıs’ın plajlarında her mevsim aktivite bulabilmeniz mümkündür. Kuzey Kıbrıs’ta haftasonu ilçe merkezinden uzaklaşmadan, Girne’de bulunan Mare Monte, Acapulco, Alagadi ve Alsancak plajlarına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Gazimağusa’da bulunan Bedi’s plajında denize girdikten sonra, hemen yakınında bulunan Salamis Antik Kentini ziyaret edebilirsiniz. Gazimağusa’da bulunan, Glapsides ve Bafra plajında su sporlarını deneyimleyebilirsiniz.

Kıbrıs Tarihi Yerler ve Müzeler isimli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 Dinlendirici Etkili Doğa Yürüyüşleri

 Kuzey Kıbrıs’ta yaşıyorsanız, eşsiz doğal güzellikleri deneyimleyebileceğiniz bir çok alana sahipsiniz. Özellikle bahar dönemlerine yapılan trekking etkinliklerine katılarak doğayla iç içe olmayı deneyimleyebilirsiniz. Genellikle bahar mevsiminde kaya tırmanışı popülerdir. Beşparmaklarda kaya tırmanışı yaparken, Kuzey Kıbrıs’ın güzelliklerini kuşbakışı keşfedebilirsiniz. Dipkarpaz köyünde bulunan, Altın Kum plajı kamp yapmak için oldukça elverişli, burada kamp yapabilir, doğanın içinde bir haftasonu geçirebilirsiniz.

BONUS: Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunan araba müzesi, otomobil dünyasının görkemli tarihini sunmaktadır. Ayrıca, aynı üniversite içerisinde bulunan Modern Sanat Müzesini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

You can contact us to determine your specific payment plan and get more detailed information about payment methods.

Contact Us

Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

    AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

    Contact Us

    Follow Us on Social Media

    ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.