Kıbrıs’ta Ev Alırken Peşinat Verme Şartı Var mı?

Kıbrıs’ta ev alırken peşinat verme şartı bulunmaktadır. Geçmiş dönemlerde peşinatsız ev almak oldukça mümkündü. Ama bazı kişilerin bu durumu lehine kullanarak ev satın alacakmış gibi göstererek satış sözleşmesi imzalayıp bununla vatandaşlık alıp sonra da bu durumdan caydığı ve haksız bir şekilde oturma izni aldığı ortaya çıktı. Hal böyle olunca da devlet bu duruma el koydu. Günümüzde bu nedenden dolayı Kıbrıs’ta ev alırken %30 peşinat zorunlu tutulmaktadır.

Eğer Kuzey Kıbrıs’ta taksitle ev satın almak istiyorsanız. Ödeme koşullarınız her ne olursa olsun önden bir peşinat ödemesi yapmanız gerekecektir. Diyelim ki Kuzey Kıbrıs’ta satılık bir evi çok beğendiniz ve bu evi satın almak istiyorsunuz. Yerine getirmeniz gereken ilk şey, satın almak istediğiniz ev için satış sözleşmesini imzalamaktır. Ancak bu noktada satın alacağınız ev için önceden bir miktar peşinat vermeniz gerekmektedir. Ada genelinde talep edilen peşinat oranları seçilen bölgeye ve hizmet alınan firmaya göre bazı değişkenlik göstermektedir.

Kıbrıs’ta Ev Alırken Hangi Prosedürler Uygulanıyor?

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Kıbrıs’ta da ev alırken uygulanan bazı prosedürler bulunmaktadır. Tapu devrinin başka bir isime yapılıyor olması bazı bürokratik işlemlerin olmasını zorunlu kılıyor. Çünkü Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alırken izleyeceğiniz adımlar oldukça basit. Kıbrıs’ta gayrimenkul satın almak isteyen yabancı emlak yatırımcıları. Tüm bu süreci bir avukata vekalet vererek kolayca halledebilmektedir. Kıbrıs’ta ev satın alırken uygulanan prosedürleri doğru bir şekilde bilmeniz. Ev sahibi olma sürecini bir o kadar güvenli ve kolay hale getirecektir. Peki, Kıbrıs’ta bir ev satın alırken peşinat verir mi. Ne kadar peşinat ödenir.

Kıbrıs’ta ev satın almak isteyen yabancı bir ülke vatandaşıysanız, bu süreçte genellikle. %30 ila 50 arasında bir peşinat ödemeniz istenmektedir. Peşinat ödemesinden sonra karşılıklı olarak imzalanan satış sözleşmesi ile birlikte sizin adınıza. Gayrimenkul satın alma izni çıkarılmakta ve bu izinle birlikte oturma iznine başvurulmaktadır. Kıbrıs’ta ev alırken peşinat şartları konusunda detaylı bilgi almak için şimdi bize ulaşın, veya yararlı içeriklerimizi okumaya devam edin.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

You can contact us to determine your specific payment plan and get more detailed information about payment methods.

Contact Us

Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

    AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

    Contact Us

    Follow Us on Social Media

    ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.