Kıbrıs’ta Ev Satın Almak için 4 Sebep

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde emlak sektörüne yapılan yatırımlar son on yılda oldukça artmıştır. Bunun en önemli sebebi yerli ve yabancı yatırımcıların KKTC’de satılık evlere gösterdiği büyük ilgidir. Yılın her döneminde hızla satılan evler ve ortaya çıkan yeni projeler Kıbrıs’ta satılan konutlara ilginin sebebini merak ettirmektedir. Bu yüzden Kıbrıs’ta ev satın almak için en önemli 4 sebebi sizlerle paylaşmak istiyoruz.

1- Düşük Fiyatlı Konutlar

KKTC’de ev satın almak

Kıbrıs’ta evler benzer özelliklere sahip Avrupa ve Akdeniz ülkelerine nazaran oldukça düşük fiyattan satılmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta ev satın almak isteyenlerin karşılaştığı fiyatlar adanın güneyine kıyasla 5 kat daha ucuzdur. Bu durum ev satın almayı hayal eden her bütçeden insanın. Kıbrıs’ta kendisine uygun bir konut bulmasına olanak sağlamaktadır.

Yakın gelecekte gerçekleşmesi muhtemel siyasi gelişmelerin Kıbrıs ev fiyatlarını katlaması beklenmektedir. Bu yüzden düşük fiyatları da göz önüne alındığında. Kıbrıs’ta ev satın almak mükemmel bir yatırım fırsatı sunmaktadır.

2- Kıbrıs’ta Ev Satın Almak için 4 Sebep Yatırım Olanakları

Kıbrıs’ta yatırım

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım amacıyla satın alınan evler döviz üzerinden kira getirisi sağlamaktadır. Aynı zamanda evlerin döviz üzerinden fiyatlandırılması uzun vadede gayrimenkullerin fiyat dalgalanmalarından etkilenerek değer kaybetmesinin de önüne geçmektedir. Kıbrıs’ta ev satın almak isteyenleri bekleyen bir diğer yatırım fırsatı ise kısa geri dönüş süreleridir. KKTC’de emlak yatırımlarında geri dönüş süreleri ortalama 8-12 yıldır. Bu sürenin dünyanın birçok ülkesinde 20 yılın üzerinde olduğu düşünülürse ne kadar önemli bir avantaj olduğu daha iyi anlaşılmaktadır.

3-Kıbrıs’ta Ev Satın Almak için 4 Sebep Değer Artışı

Emlak değer artışı

Kuzey Kıbrıs’ın bir ada olması satın alınabilecek gayrimenkul rakamlarının sınırlı olmasına sebep olmaktadır. Elbette, arzın sınırlı olması var olan gayrimenkullerde dünya ortalamasının üzerinde bir değer artışı görülmesinin önünü açmaktadır. Bu durum genelde enflasyon oranları ile doğru orantılı fiyat artışı göstermekte olan emlak piyasaları için oldukça nadirdir ve önemli bir yatırım fırsatı oluşturmaktadır.

4- Ada Yaşamı

Kıbrıs sahilleri

Bütün bu maddi avantajların yanı sıra Kıbrıs’ta ev satın almak size Akdeniz’in en güzel adasında yaşama şansı sunmaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alanlara sürekli oturma izni verilmektedir. Böylece Kıbrıs’ta deniz ve güneşin keyfini yıl boyunca çıkardığınız sakin bir yaşama adım atabilirsiniz.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

You can contact us to determine your specific payment plan and get more detailed information about payment methods.

Contact Us

Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

    AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

    Contact Us

    Follow Us on Social Media

    ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.