Satılık Ticari Konutların Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Satılık ticari konutlar, işyerleri, mağazalar, restoranlar gibi ticari amaçlar için kullanılan konutlardır. Ticarete uygun olarak dizayn edilmiş bu konut tipleri elbette daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Bu konutların fiyatlarını belirlerken, birçok faktör göz önünde bulunur. Öncelikle, ticari konutun bulunduğu yer önemlidir. Örneğin, şehrin merkezinde yer alan bir ticari konutun fiyatı, şehrin dışında yer alan bir ticari konutun fiyatından daha yüksek olur.

Diğer önemli bir faktör ise ticari konutun büyüklüğüdür. Genellikle, daha büyük olan ticari konutlar daha pahalıdır. Ancak, ticari konutun hangi amaçla kullanılacağı da fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Örneğin, bir mağazanın kullanımı için daha büyük bir ticari konut daha pahalı olur.

Ticari konutun durumu da fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Örneğin, yeni inşa edilmiş bir ticari konut daha pahalı olur. Ayrıca, satılık ticari konutlar içerisine yapılan olan yenilikler veya onarımlar da fiyatı etkiler. Bu nedenle, ticari konutun ne kadar yeni veya eski olduğu, hangi onarımların yapıldığı gibi bilgiler mutlaka incelenmelidir.

Ticari konutun çevresindeki imkanlar da fiyatı etkiler. Örneğin, ticari konutun yanında bir AVM veya otobüs durağı bulunması, fiyatı yükseltir. Ayrıca, ticari konutun çevresinde yer alan diğer ticari yerlerin niteliği de fiyatı etkiler. Örneğin, ticari konutun yanında bir lüks marka mağaza bulunması, fiyatı yükseltir.

Satılık ticari konutlar ve Diğer Etmenler

Yukarıda saydığımız sebeplerin yanı sıra ticari konut fiyatlarına etki eden diğer etmenler ise şunlardır:

 • Konutun bulunduğu bölgenin prestij düzeyi: Örneğin, lüks bir alışveriş merkezinde bulunan bir konutun fiyatı. Aynı büyüklükteki bir konutun fiyatından daha yüksek olur.
 • Ticari konutun kullanım amacı: Örneğin, bir mağazaya göre daha fazla insan tarafından ziyaret edilen bir yer (örneğin, bir restoran veya kafe) daha pahalı olur.
 • Tasarım ve iç mekân düzeni: Örneğin, lüks bir iç mimari ve tasarıma sahip bir konut daha pahalı olur.
 • Konutun bulunduğu bina veya site: Örneğin, güvenlik önlemlerinin fazla olduğu bir bina veya site içinde bulunan bir konut daha pahalı olur.

Sonuç olarak, satılık ticari konutların fiyatlarını belirlerken. Ticari konutun yerinin, büyüklüğünün, durumunun, içinde yapılan yenilikler veya onarımlar. Çevresindeki imkanların ve çevresindeki diğer ticari yerlerin niteliğinin göz önünde bulundurulması gerekir. Bu faktörlerin hepsi bir arada değerlendirilerek ticari konutun fiyat son fiyatı belirlenmektedir.

Konu ile ilgili Kıbrıs’ta Ticari Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Şunlara Dikkat Edin makalemize göz atmak isteyebilirsiniz.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

You can contact us to determine your specific payment plan and get more detailed information about payment methods.

Contact Us

Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

  AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

  Contact Us

  Follow Us on Social Media

  ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.