Kıbrıs’ta Ev Satın Almak için Yapmanız Gerekenler

Kıbrıs’ta ev satın almak son yıllarda hem kârlı hem de mantıklı bir yatırım olarak kabul edilmektedir. Akdeniz coğrafyasının en önemli noktalarından bir tanesi olarak kabul edilen Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı gerçekleştirmek istediğinizde dikkat etmeniz gereken pek çok detay var. O halde Kıbrıs’ta gayrimenkul sahibi olmak için atmanız gereken adımları değerlendirelim!

Kıbrıs’ta Ev Almak İstediğiniz Bölgeyi Seçin

Kıbrıs’ta ev almak

Akdeniz’in önemli adalarından olan Kıbrıs’ta şehir seçenekleri çok fazla değildir. Ancak seçeceğiniz şehirlerin az olması sınırlı gayrimenkul seçeneklerinin bulunmasına neden olabilmektedir. Bu durumda yapmanız gereken sadece Kıbrıs’ta satın alacağınız evin nerede olması gerektiğine karar vermek olacaktır. Gazimağusa, Girne, İskele ve Lefkoşa gibi pek çok seçenekten bir tanesini değerlendirerek size özel bir mülk satın alma deneyimi yaşayabilirsiniz.

Tapu İşlemlerinizi Tamamlayın

Kuzey Kıbrıs’ta ev almak

Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde ‘Koçan’ yani tapu anlamına gelen belgeyi edinmeniz gerekir. Bu aşamada 3 farklı tapu çeşidinin bulunduğunu bilmelisiniz. Aşağıda sıralanan tapu seçenekleri KKTC tarafından verilirken sahibine geniş haklar sunar.

Yukarıdaki tapu seçeneklerinin her birinin kendine has özellikleri bulunmaktadır. Bu nedenle de bir tapu alma sürecinde seçenekleri bilerek işlem yapmak çeşitli avantajlar sağlayabilecektir.

Vergi ve Harç Ödemeleri

KKTC’de ev sahibi olmak istiyorsanız Türkiye’de olduğu gibi çeşitli pul ve harç ödemeleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir. İşte Kıbrıs’ta ev satın almak isteyenlerin ödemesi gereken vergi ve harçlar.

KKTC’de ev almak

Pul Harcı: Satış sözleşmesinin toplam değeri üzerinden alınmaktadır. Değerin %0,5 kadarı olarak hesaplanan pul harcı satış sözleşmesinin imzasından sonra 21 gün içinde ödenmelidir.

Tapu Devir Devir Harcı: Gayrimenkul Devir Harcı, %6 olarak ödenen bir harç türüdür. Muafiyet hakkının kullanılması durumunda %6 olan oran bir kereliğine %3 olarak düzenlenmektedir.

Stopaj Vergisi: Ev satışı söz konusu olduğunda ilk satış için %0 olsa da 2. ve 3. satışlarda %3 olarak belirlenmiştir. Ancak profesyonel gayrimenkul satışı yapanlar yani emlakçılar için bu oran %6,5 seviyesindedir.

Vergi oranlarının düşük tutulması Kıbrıs’ta ev satın almak isteyenlerin teşvik edilmesini sağlar. Bu da çok sayıda yatırımcıyı adaya çeker.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

В дополнение к банковским кредитам вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей. Более того, Вас ждет возможность оплачивать в крипто-валюте!

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Akol Global, строительная компания Северного Кипра, может связаться с нами, чтобы определить специальный план оплаты для вас или получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Строительная компания KKTC Акол Глобал: Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

Связаться с нами

Следуйте за нами в социальных сетях

Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.