Kuzey Kıbrıs’ta Öğrenci Olmak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Doğu Akdeniz’in kuzeyinde bulunan ve kendi kuralları ile yönetilen bağımsız bir devlettir. Tarihi, iklimi ve yaşam standartlarıyla, gelmek isteyen ziyaretçilere oldukça farklı bir deneyim sunmaktadır. Liman kenti olan Kuzey Kıbrıs daha çok turizmiyle bilinmektedir. Ancak, öğrenci adası olarak da bilinen Kuzey Kıbrıs, 21’i yerel merkezli toplamda 25 aktif üniversiteye sahiptir. 326 bin nüfusu bulunan Kıbrıs’ta, 90 bine yakın üniversite öğrencisi eğitim görmektedir. Bundan çerçevede öğrenciler ve aileler tarafından oldukça tercih edilmektedir.

список ингредиентов

   Eğitim

  Eğitim sistemi uluslararası düzeye sahip olan Kuzey Kıbrıs üniversiteleri, öğrencilere hem akademik açıdan hem de sosyal açıdan olanaklar sunmaktadır. Uluslararası öğrenci portföyüne sahip olduğundan, bölümlerin İngilizce programları da mevcuttur. Bu sebeple, yabancı dil becerilerinizi geliştirebileceksiniz. Bununla birlikte, üniversitelerin değişim programları ve akreditasyonları bulunmaktadır. Bu sayede diplomanız Dünya’nın bir çok farklı ülkesinde geçerli olacaktır.

 Kampüs Yaşamı

 Öğrencilerin üniversite tercihi yaparken önemsedikleri bir diğer nokta ise kampüs yaşamıdır. Günlerinin büyük bir çoğunu kampüs içerisinde geçirecekleri için, kampüste ihtiyaç duydukları her şeyin ulaşılabilir olması önemlidir. Kuzey Kıbrıs bu açıdan oldukça avantajlıdır. Kampüsler, şehir merkezine yakın yerlere inşa edilmiştir. Bu sebeple, şehir içi ve kampüs içi ulaşım oldukça kolaydır.

 Barınma

 Barınma, öğrenciler açısından bakıldığında problem gibi gözükmektedir ancak, Kuzey Kıbrıs üniversitelerinde her bütçeye uygun yurt seçeneğinin bulunması bu problemi ortadan kaldırmaktadır. Genellikle kampüs içerisinde bulunan yurtlarda, temel ihtiyaç alanları, ders çalışma ve aktivite alanları da mevcuttur. Yurtları tercih etmek istemeyen öğrenciler için de, her bütçeye uygun ev kiralamak mümkündür.

 Ulaşım

Kuzey Kıbrıs’taki üniversite kampüslerinde yaşayan öğrencilere özel hem kampüs içi hem de şehiriçi ücretsiz servis olanakları mevcuttur. Bunun yanında, bireysel ulaşım olanaklarını tercih etmek isteyen öğrenciler için, kampüs dışında bisiklet kiralama ve taksi olanakları da bulunmaktadır.

  Kuzey Kıbrıs , suç oranı en düşük ülkelerden biridir. Hem aileler, hem de öğrenciler açısından oldukça güvenilirdir. Akdeniz’in kuzeyindeki bu adada öğrenci olmak sizlere farklı bir deneyim sunacaktır.

Kuzey Kıbrıs’ta öğrenci olmanın avantajlarını detaylı öğrenmek isterseniz tıklayabilirsiniz

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

    AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

    Связаться с нами

    Следуйте за нами в социальных сетях

    Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.