Kıbrıs’ta Haftasonu Yapılabilecek 3 Aktivite

 Bütün haftanın yorgunluğunu atmak için haftasonu neler planlıyorsunuz? Eğer Kuzey Kıbrıs’ta yaşıyorsanız, planlarınızı geniş çerçevede tutmalısınız. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve kültürel aktivite seçenekleriyle, haftasonunuzu mükemmel geçirmek için seçenekleriniz oldukça fazla olacaktır. Kuzey Kıbrıs’ta haftasonu yapabileceğiniz aktiviteleri sizler için derledik.

Kıbrıs’ın Tarihini Keşfedin

 Kuzey Kıbrıs, tarihi boyunca farklı kültürlere ev sahipliği yapmıştır. Bu nedenle, oldukça fazla tarihi yapıya sahiptir. Kuzey Kıbrıs’ta haftasonu boyunca tarihi öğrenebilir ve yeni yerler keşfedebilirsiniz. Girne’de bulunan Bufavento Kalesi’nde gün doğumunu deneyimledikten sonra, Bellapais manastırında, Roma döneminden kalma Gotik mimari atmosferinde öğle yemeği yiyebilirsiniz. Lefkoşa Büyükhan’da kahvenizi yudumlarken, yöresel ürünlere göz atma imkanı elde edebilirsiniz. Gazimağusa’da kaleiçini ziyaret edebilir, kaleiçinde bulunan ve Shekaspeare’in romanında geçen Othello Kalesi’ni görebilirsiniz. Dipkarpaz köyü adanın en uç kısmında bulunmaktadır. Muhteşem deniz manzarası eşliğinde yolculuğunuzu tamamladıktan sonra, Apostolos Andreas Manastırının göz alıcı mimarisini gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca, bu manastır aktif bir şekilde faaliyetlerine devam etmektedir, Kıbrıs’ın Rum kesiminde yaşayan Hristiyanlar ibadet amaçlı manastırı ziyaret etmektedir.

Bellapais Manastırı hakkında detaylı bilgi almak için tıklayınız.

 Akdeniz’in Serin Sularını Deneyimleyin

 Adada yaşamanın en büyük avantajını, Akdeniz’in serin sularında yaşayabilirsiniz. İklimi sebebiyle yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı geçmektedir. Bu sebeple, Kuzey Kıbrıs’ın plajlarında her mevsim aktivite bulabilmeniz mümkündür. Kuzey Kıbrıs’ta haftasonu ilçe merkezinden uzaklaşmadan, Girne’de bulunan Mare Monte, Acapulco, Alagadi ve Alsancak plajlarına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Gazimağusa’da bulunan Bedi’s plajında denize girdikten sonra, hemen yakınında bulunan Salamis Antik Kentini ziyaret edebilirsiniz. Gazimağusa’da bulunan, Glapsides ve Bafra plajında su sporlarını deneyimleyebilirsiniz.

Kıbrıs Tarihi Yerler ve Müzeler isimli yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

 Dinlendirici Etkili Doğa Yürüyüşleri

 Kuzey Kıbrıs’ta yaşıyorsanız, eşsiz doğal güzellikleri deneyimleyebileceğiniz bir çok alana sahipsiniz. Özellikle bahar dönemlerine yapılan trekking etkinliklerine katılarak doğayla iç içe olmayı deneyimleyebilirsiniz. Genellikle bahar mevsiminde kaya tırmanışı popülerdir. Beşparmaklarda kaya tırmanışı yaparken, Kuzey Kıbrıs’ın güzelliklerini kuşbakışı keşfedebilirsiniz. Dipkarpaz köyünde bulunan, Altın Kum plajı kamp yapmak için oldukça elverişli, burada kamp yapabilir, doğanın içinde bir haftasonu geçirebilirsiniz.

BONUS: Yakın Doğu Üniversitesi’nde bulunan araba müzesi, otomobil dünyasının görkemli tarihini sunmaktadır. Ayrıca, aynı üniversite içerisinde bulunan Modern Sanat Müzesini de mutlaka ziyaret etmelisiniz.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

    AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

    Связаться с нами

    Следуйте за нами в социальных сетях

    Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.