Kıbrıs’ta Ev Almak için Yapmanız Gerekenler Neler?

Kıbrıs’ta ev sahibi olmak herkesin hayallerini süslemiştir. Çünkü son zamanlarda Kıbrıs birçok gayrimenkul yatırım fırsatı sunmaktadır. Kıbrıs hem yaşamak hem de yatırım yapmak için harika bir ülkedir. Kıbrıs’ta bir gayrimenkule yatırım yapmak aylık ve yıllık bazda olmak üzere yüksek gelir getirmektedir. Kıbrıs gibi bir ülkede gayrimenkul yatırımı yapmak paranızı nakit olarak tutmaktan çok daha verimli olacaktır.

Ancak bu ülkede de ev alma şart ve prosedürleri her ülkede olduğu gibi farklıdır. Bu nedenle Kıbrıs’ta bir ev sahibi olmaya karar vermeden önce sahip olmanız gereken şart ve koşulları sizler için yazdık.

Kıbrıs’ta Ev Satın Alma Koşulları Neler?

 • Kıbrıs’ta konut satın almak için KKTC vatandaşı olmak zorunda değilsiniz. Ancak yabancılar Kıbrıs’tan sadece bir adet ev satın alabilmektedir. Bu ülkede ev sahibi olmak için harekete geçmeden önce mutlaka bu şartı göz önünde bulundurmalısınız.
 • Her kişi kendi adına sadece tek bir ev satın alabilmesine rağmen, her aile üyesi kendi adına bir ev alabilmektedir. Bu da Kıbrıs’ta konut sahibi olabilmek için sağlanan avantajlar arasında yer alıyor diyebiliriz.
 • Ancak Kıbrıs’ta birden fazla ev satın almak isterseniz bunun da bir yolu mevcut. Alacak kişinin uluslararası sermayeli bir şirket kurması gereklidir. Bu şartları sağladığı takdirde Kıbrıs’ta birden fazla gayrimenkul alımı yapabilecektir.
 • Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da alınmak istenen gayrimenkulün üzerinde herhangi bir ipotek, borç ya da herhangi bir yasal engelinin bulunmaması gerekiyor. Bu nedenle bir gayrimenkul satın alımı yapmadan önce mutlaka evin durumunu kontrol ettirmelisiniz.
 • Bir diğer hususla alakalı bilgi verecek olursak o da satın alma izninin gerekliliğidir. Satın alınmak istenen gayrimenkulün yabancı ülke vatandaşı adına kayıt yapılabilmesi için Bakanlar Kuruluna başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvuru sonucu izin çıktığı takdirde satın almak işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu süreçin 2 ay sürebileceğini asla unutmayınız.

Daha detaylı bilgi için Kıbrıs’ta Ev Alma Şartları Nelerdir? Kimler Ev Alabilir? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs’ta ev fiyatları seçilen eve, bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle her bütçeye uygun ev seçenekleri mevcuttur. Kıbrıs’ta sıfır konut sahibi olmak ve daha fazla bilgi almak için bize şimdi ulaşın.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

  AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

  Связаться с нами

  Следуйте за нами в социальных сетях

  Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.