KKTC Satılık Ev Fiyatları Yükseliyor mu?

KKTC satılık ev piyasasında ağırlıklı bir yere sahip olan apartman dairesi fiyatları 2021 yılında sterlin bazında artış gösterdi. Buna rağmen artış oranıyla gelinen fiyatlar 2018 fiyatlarından daha düşük. Konut piyasası verilerine göre, ülkedeki daire satış fiyatları 2022’de 2021 ‘e kıyasla ciddi oranda artış gösterdi. Üç yıl öncesine göre ise fiyatlar yüzde 11.45 oranında geride seyrediyor. Başka bir ifade ile konut sektörü 2018’den sonra düşen fiyatları henüz yakalamış değil. Ancak Türk Lirası bazında fiyatların arttığı görülmektedir.

Dairenin Metrekaresi 633.57 Sterlin

Satılık apartman dairesi fiyatları ise ortalama olarak yüzde 2.61 oranında yükseldi. Bu periyod içerisinde satılık dairelerde ülke genelinde ortalama metrekare satış fiyatı 633.57 sterlin oldu. Bu verilere göre 100 metrekarelik bir dairenin ortalama satış fiyatı 63 bin 357 sterline çıktı. Bu miktarın Türk Lirası karşılığı ise 1 milyon 310 bini buluyor.

Daha fazla bilgi için Kıbrıs Satılık Daire Fiyatları makalemizi inceleyin.

Verilere göre Lefkoşa’da ortalama daire metrekare fiyatları 502.92 sterlin oldu. Fiyatlar yıllık bazda yüzde 1.79 oranında arttı. Girne’de ortalama daire metrekare fiyatları 790.64 sterline yükseldi. Fiyatlar yıllık bazda yüzde 7.38 oranında çıkış yaşadı. Mağusa’da ortalama daire metrekare fiyatları 537,11 sterline çıktı. Fiyatlar yıllık bazda yüzde 6.14 oranında bir yükseliş gösterdi. KKTC satılık ev fiyatlarının arttığı görülmektedir.

Villa Fiyatları Arttı

Konut piyasası verilerine göre, ülkedeki villa fiyatları son 3 yılın en düşük seviyelerini gördü. Yılın ikinci yarısında toparlanarak yılı yüzde 3.42 oranında artışla kapadı.

Konu ile ilgili KKTC Villa Fiyatları ve Avantajları sayfamıza göz atabilirsiniz.

Veriler ortalama konut fiyatlarının Lefkoşa’da yüzde 0.05 oranında düştüğü gösteriyor. Girne’de yüzde 1 ve Mağusa’da da yüzde 1 oranında artış gösterdiğine işaret ediyor. Araştırmada, Emlak’ta yükselen bir trende sahip olan İskele ilçesi ile satış yüzdeleri oldukça düşük düzeyde olan Güzelyurt ve Lefke ilçelerinin sonuçlarına yer verilmedi.

Villanın Metrekaresi 863 Sterlin

KKTC satılık konut piyasasında satılık villa fiyatları yüzde 1.21 oranında artış gösterdi. Bu periyod içerisinde satılık villalarda ülke genelinde ortalama metrekare satış fiyatları 863,38 sterlin olurken, 120 metrekarelik bir villanın ortalama satış fiyatı 103 bin 605 bin çıktı..

KKTC satılık ev konusunda detaylı bilgi almak için şimdi bize ulaşabilir, faydalı içeriklerimizi okumaya devam edebilirsiniz.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

    AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

    Связаться с нами

    Следуйте за нами в социальных сетях

    Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.