KKTC’de Emlak Yatırımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

KKTC’de emlak yatırımı son dönemde oldukça revaçta! Yatırımcıların Akdeniz’in karşı kıyısında bulunan Kıbrıs Adası’nda mülk sahibi olma arzuları gün geçtikçe artmaktadır. Bununla birlikte KKTC’de emlak yatırımı yapmak ile Türkiye’de emlak yatırımı yapmak arasında bazı kimi farklılıklar var. Şimdi hazırsanız bir Türk için KKTC’de gayrimenkul satın alırken nelere dikkat edilmesi gerektiğine göz atalım!

KKTC’de Yabancılar da Ev Satın Alır

KKTC emlak yatırımı

Ayrıca Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının. KKTC’ye gelerek burada ev satın almak istemeleri halinde maksimum 1 ev satın alabilmektedir. KKTC yasalarına göre gerçek kişilere tanınan bu hak arsa sahibi olunmak istendiğinde. 1 arsa ve üzerinde yer alan 1 eve dönüşebilmektedir. Peki bir yatırımcı birden fazla ev ya da 1’den fazla villa satın almak istediğinde nasıl bir durum ortaya çıkar.

Detaylı bilgiye erişmek istiyorsanız Kıbrıs’ta Ev Alma Şartları Nelerdir. Kimler Ev Alabilir. Adlı makalemizi inceleyebilirler.

Yasalarla belirlenmiş sınırların üzerine çıkmak isteyen yatırımcılar için bir şirket kurulması ve bu şekilde alışverişin yapılması gerekiyor. KKTC’de emlak yatırımı ile alakalı çok önemli bir detay olarak dikkate almanız gereken bu konu çoğu yatırımcı için profesyonel destek almayı da gerektirir. Siz de bu konuda titiz bir süreç için haklarınızı ve sınırları iyi araştırmalısınız. Peki, üçüncü ülke vatandaşları için durum nasıldır?

Yabancılar için Gayrimenkul Satın Alma Süreci

Kıbrıs’ta emlak yatırımı

KKTC’de emlak yatırımı

Yabancı uyruklu yatırımcıların KKTC’de emlak yatırımı yapma süreçleri Türk vatandaşları ile oldukça benzerdir. Bu durumda yatırım için öncelikle Bakanlar Kurulu’na başvurmak ve satın alma için gerekli izinleri almak gerekir. Satın alma izni alanlar 90 gün boyunca KKTC’de kalır. Ancak daha uzun süreli konaklama isteyenler için oturma izni alınması elzemdir.

Ayrıca KKTC’de ikamet izinleri ile ilgi daha fazla bilgi almak istiyorsanız. Kıbrıs’ta Ev Alana Oturma İzni Koşulları Nelerdir. Sayfasını inceleyebilirsiniz.

Konut satın alma ile alakalı izin alamayan kimselerin KKTC’de emlak yatırımı yapmaları bir miktar zorlaşmaktadır. Bu nedenle de şartları iyi bilmek ve KKTC’de konut satın almaya engel olacak özelliklere sahip olmadığınızdan emin olmak şarttır. Aksi takdirde yatırım hayallerini rafa kaldırmak gerekecektir.

Tüm bu süreçler ve merak ettiğiniz diğer konularla alakalı Akol Global’den destek almanız mümkün. Profesyonel hizmetlerimizle size özel çözümler sunmayı hedefliyoruz. Böylelikle yatırımınızın daha sağlıklı bir seviyede olmasına kapı aralıyoruz.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

    AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

    Связаться с нами

    Следуйте за нами в социальных сетях

    Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.