Satılık Ticari Konutların Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Satılık ticari konutlar, işyerleri, mağazalar, restoranlar gibi ticari amaçlar için kullanılan konutlardır. Ticarete uygun olarak dizayn edilmiş bu konut tipleri elbette daha yüksek fiyatlardan alıcı bulmaktadır. Bu konutların fiyatlarını belirlerken, birçok faktör göz önünde bulundurulur. Öncelikle, ticari konutun bulunduğu yer önemlidir. Örneğin, şehrin merkezinde yer alan bir ticari konutun fiyatı, şehrin dışında yer alan bir ticari konutun fiyatından daha yüksek olabilir.

Diğer önemli bir faktör ise ticari konutun büyüklüğüdür. Genellikle, daha büyük olan ticari konutlar daha pahalıdır. Ancak, ticari konutun hangi amaçla kullanılacağı da fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Örneğin, bir mağazanın kullanımı için daha büyük bir ticari konut daha pahalı olabilir.

Ticari konutun durumu da fiyatın belirlenmesinde önemlidir. Örneğin, yeni inşa edilmiş bir ticari konut daha pahalı olabilir. Ayrıca, satılık ticari konutlar içerisine yapılmış olan yenilikler veya onarımlar da fiyatı etkileyebilir. Bu nedenle, ticari konutun ne kadar yeni veya eski olduğu, hangi onarımların yapıldığı gibi bilgiler mutlaka incelenmelidir.

Ticari konutun çevresindeki imkanlar da fiyatı etkileyebilir. Örneğin, ticari konutun yanında bir AVM veya otobüs durağı bulunması, fiyatı yükseltebilir. Ayrıca, ticari konutun çevresinde yer alan diğer ticari yerlerin niteliği de fiyatı etkileyebilir. Örneğin, ticari konutun yanında bir lüks marka mağaza bulunması, fiyatı yükseltebilir.

Diğer Etmenler

Yukarıda saydığımız sebeplerin yanı sıra ticari konut fiyatlarına etki eden diğer etmenler ise şunlardır:

 • Konutun bulunduğu bölgenin prestij düzeyi: Örneğin, lüks bir alışveriş merkezinde bulunan bir konutun fiyatı, aynı büyüklükteki bir konutun fiyatından daha yüksek olabilir.
 • Ticari konutun kullanım amacı: Örneğin, bir mağazaya göre daha fazla insan tarafından ziyaret edilecek bir yer (örneğin, bir restoran veya kafe) daha pahalı olabilir.
 • Tasarım ve iç mekân düzeni: Örneğin, lüks bir iç mimari ve tasarıma sahip bir konut daha pahalı olabilir.
 • Konutun bulunduğu bina veya site: Örneğin, güvenlik önlemlerinin fazla olduğu bir bina veya site içinde bulunan bir konut daha pahalı olabilir.

Sonuç olarak, satılık ticari konutların fiyatlarını belirlerken, ticari konutun yerinin, büyüklüğünün, durumunun, içinde yapılmış olan yenilikler veya onarımların, çevresindeki imkanların ve çevresindeki diğer ticari yerlerin niteliğinin göz önünde bulundurulması gerekir. Bu faktörlerin hepsi bir arada değerlendirilerek ticari konutun fiyat son fiyatı belirlenmektedir.

Konu ile ilgili Kıbrıs’ta Ticari Gayrimenkul Yatırımı Yaparken Şunlara Dikkat Edin makalemize göz atmak isteyebilirsiniz.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

  AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

  Связаться с нами

  Следуйте за нами в социальных сетях

  Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.