Devren Satılık Ne Demek?

Devren satılık terimini bir iş yerinin veya mülkün sadece mülkiyetinin değil, içindeki tüm ekipmanların, ruhsatların ve izinlerin de devredildiği bir satış şeklini tanımlamak için kullanılmaktadır. Devren satılık ilanları genellikle lokanta, kafe, dükkân, kreş, fırın gibi işletmeler için verilir. Bu tür ilanlardan faydalanmanın en önemli avantajı iş yerini sıfırdan kurmak yerine hazır bir şekilde devralmak ve böylece zaman ve para tasarrufu yapmaktır.

Konu ile alakalı KKTC’de Dükkân Fiyatları Ne Kadar? sayfamıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Devren satılık ilanlarının en önemli dezavantajları ise, iş yerinin durumunu, cirosunu, giderlerini, müşteri kitlesini ve rekabet ortamını iyi araştırmak gerektiğidir. Ayrıca satılık iş yerinin fiyatının piyasa değerine uygun olup olmadığını da kontrol etmek önemlidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Devren satılık ilanlarına bakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

 • İş yerinin konumu, ulaşımı ve potansiyeli nedir?
 • İçindeki ekipmanlar çalışır durumda mı? Yenilenmesi veya tamir edilmesi gereken var mı?
 • Ruhsatları ve izinleri güncel mi? Herhangi bir yasal sorunu var mı?
 • Günlük, haftalık veya aylık cirosu ne kadar? Kâr marjı nedir?
 • Kira, elektrik, su, personel gibi giderleri ne kadar? Bunlar karşılanabilir mi?
 • Müşterileri memnun mu? Sadık bir müşteri kitlesi var mı?
 • Rakipleri kimler? Piyasada nasıl bir konuma sahip?

Bu soruların cevaplarını almak için iş yerini bizzat ziyaret etmek, işletmecisiyle görüşmek ve gerekirse uzman bir görüş almak faydalı olacaktır.

Devren satılık iş yerleri bulmak için internet üzerinden arama yapabilir veya emlak ofislerinden yardım alabilirsiniz. İnternet üzerinden arama yaparak devren satılık ilanlarını inceleyebilirsiniz. Böylece fiyat, konum, alan, ekipman gibi kriterlere göre filtreleyebilir ve ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Veya emlak ofislerinden yardım almayı düşünebilirsiniz. Böylece size uygun satılık iş yerleri için danışmanlık hizmeti alabilir, pazarlık yapabilir ve satış sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta satılık iş yerinin size uygun olup olmadığıdır. Yapacağınız işe uygun bir lokasyon, müşteri kitlesi, ekipman ve ruhsat seçimi yapmalısınız. Ayrıca iş yerinin fiyatının piyasa değerine uygun olup olmadığını da araştırmalısınız. Devren satılık iş yerleri bulmak için acele etmemeli ve karar vermeden önce iyice düşünmeli ve araştırmalısınız.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

  AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

  Связаться с нами

  Следуйте за нами в социальных сетях

  Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.