Kıbrıs’ta Kira Sözleşmesi Nasıl Olmalıdır?

Kıbrıs’ta kira sözleşmesi hazırlamak isteyen kiracı ve ev sahipleri arasında zaman zaman sorunlar yaşanmaktadır. Şartlarda sözlü olarak anlaşılsa da yazılı olarak herhangi bir kaydın olmaması sözleşmenin yetersiz yapar. Siz de Kıbrıs’ta kira sözleşmesi konusunda sorun yaşamak istemiyorsanız nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmelisiniz. İşte Kıbrıs’ta bir kira sözleşmesinde mutlaka bulunması gereken unsurlar!

Kira Kontratları Kanuna Uygun Olmalı

Kira sözleşmeleri, belli bir şekli olan ve taşıması gereken nitelikler bakımından önceden hazırlanmış formları bulunan anlaşmalardır. Bu nedenle de tarafların kendi aralarında birkaç madde yazarak bir kâğıda imza atmamaları gerekir. Aksi takdirde yapılan sözleşmenin asli unsurları taşımaması nedeniyle eksik olacağı unutulmamalıdır. Şekil şartı, kira sözleşmelerinin en önemli detayı olarak dikkat çekmektedir. O halde şekil şartına uyum sağlamak için titiz bir çalışma gerçekleştirmek önemlidir.

Daha fazla bilgi için KKTC’de Kira Sözleşmesi Nasıl Olmalıdır? sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Kira Sözleşmesi Maddelerinde Olması Gerekenler

Şekil şartına uygun bir sözleşmede yer alması gereken pek çok detay vardır. Siz de bir sözleşme imzalayacaksanız aşağıdaki hususları dikkate almalısınız.

 • Kiralanacak konutun adresi, büyüklüğü ve diğer özellikleri açıkça belirtilmelidir,
 • Kiralama tarihi ve kiranın geçerlilik tarihi kesinlikle sözleşmede yer almalıdır,
 • Kira ödemesinin aylık mı yoksa yıllık mı yapılacağı belirlenmelidir,
 • Kıbrıs’ta kira sözleşmesi yaparken kira artış oranı da kesinlikle göz ardı edilmemelidir,
 • Evin mevcut hali incelendikten sonra varsa demirbaş ve diğer hususların sözleşmeye eklenmesi gerekmektedir,
 • Kiralanacak taşınmaz için bir depozito ödenecekse bu depozitonun miktarı ve detayları sözleşmede yer almalıdır,
 • Kira sözleşmesi 2 nüsha şeklinde hazırlanmalı ve taraflara verilmelidir.

Tüm bu detaylara sahip bir kira sözleşmesi Kıbrıs’ta kiraladığınız taşınmazlara ait kaliteli bir yaklaşım sağlayacaktır. Siz de Kıbrıs’ta kiralayarak gelir elde etmek için bu maddeleri kullanarak bir kontrat hazırlayabilirsiniz.

Kıbrıs sınırları içerisinde kira sözleşmesi yapmak çoğu kimse için zorlayıcı kabul edilmektedir. Hukuki bilgi yetersizliği ve herhangi bir noksanlığın yaratacağı maddi kayıpları unutmamak şart. Bu noktada profesyonel hizmetlerimizden yararlanabileceğinizi bilmelisiniz. Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak bizi tercih ederseniz kira sözleşmeleri ile ilgili her türlü yardımı alabilirsiniz. Uzman ekibimizle size destek oluyor ve kira sözleşmesi konusunda sorunsuz bir süreç yaşamanızı sağlıyoruz.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

  AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

  Связаться с нами

  Следуйте за нами в социальных сетях

  Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.