Ev Satışı Maliyetleri Nelerdir?

Ev satışı hemen her insan için oldukça büyük bir finansal karardır. Bu süreçte özellikle ev sahiplerinin dikkat etmesi gereken birçok maliyet vardır. Bu maliyetler, satış sürecinde ev sahibinin karşılaşabileceği çeşitli vergiler, ücretler ve diğer harcamaları içerebilmektedir. Bu yazımızda, ev satışı maliyetlerini açıklamaya çalışacağız ve satış sürecinde karşılaşabileceğiniz maliyetlere göz atacağız.

Danışman Komisyon Ücretleri

Ev satışı için bir emlakçı ile çalışmanız gerebilmektedir. Emlakçılar her zaman komisyon ile çalışmaktadırlar. Ve satış fiyatının %1 ile %5’i arasında değişen bir oranda komisyon ücreti talep ederler. Bu ücret, emlakçının sizin adınıza evinizi satma çabaları karşılığında alınır. Genellikle bu ücret satış fiyatı üzerinden alınır ve satış işlemi tamamlandıktan sonra ödenmektedir.

İyi bir emlakçı seçimi için KKTC’de Emlak Danışmanlığı Seçim Kriterleri sayfamızdan yararlanın.

Eksper Ücretleri

Bazı durumlarda, bir evin değerinin belirlenmesi için bir eksperin hizmetlerine ihtiyaç duyulabilmektedir. Eksperler evinize gelerek evin değerini belirlerler ve bir rapor hazırlarlar. Bu rapor evin değerini belirlemek için kullanılmaktadır. Bu rapor için satış fiyatı üzerinden %1 ile %3 arasında bir ücret talep edilebilmektedir.

Avukat Ücretleri

Ev satışı sürecinde bir avukatla çalışmanız da gerekebilir. Avukatlar, satış sürecinde size yardımcı olurlar ve sözleşmelerin doğru şekilde hazırlanmasını sağlarlar. Genellikle avukat ücretleri, satış fiyatının yüzde biri kadar olabilir.

Diğer Harcamalar

Evinizi satarken, diğer harcamalar da yapmanız gerekebilir. Bu harcamalar, evin hazırlanması, temizlenmesi veya tamir edilmesi gibi işlemlerdir. Ayrıca, satış işlemi sırasında alıcı tarafından talep edilen ek masraflar da ortaya çıkabilmektedir. Bu masrafların ne kadar olacağına dair kesin bir rakam vermek mümkün olmasa da, satış işlemi sırasında karşılaşabileceğiniz diğer harcamaları göz önünde bulundurmanız önemlidir. Bu harcamalar arasında evin iç ve dış temizliği, tadilat işleri, evdeki eşyaların depolanması veya taşınması, evin boşaltılması için kiralanan depo alanları ve hatta evin pazarlama faaliyetleri için ödenen reklam masrafları da yer alabilmektedir. Bu harcamaların tamamını evin satış fiyatına ekleyebilirsiniz ancak yine de satış işlemi öncesinde hazırlık yapmak ve bu masrafları hesaplamak faydalı olacaktır.

Ev satışı maliyetlerini hesaplamak ev sahiplerinin sadece komisyon ücretlerini değil, aynı zamanda diğer harcamaları da hesaba katması gerektiği bir süreçtir. Bu maliyetlerin miktarı evin konumu, büyüklüğü ve piyasa koşullarına göre değişebilmektedir. Ancak, ev sahipleri bu maliyetleri önceden planlayarak ve doğru bir şekilde yöneterek evlerini en iyi fiyata satabilirler.

Связаться с нами

Akol Group of Constructions olarak bizler sattığımız konutun yeniden satışında her türlü yardımı yapmaktayız. Bu sayede müşterilerimizin her zaman en iyi tecrübeyi elde etmesini sağlamakta ve mükemmel satış tecrübesini yaşatmayı amaçlamaktayız. Eğer siz de ev satışı gibi sancılı süreçlere hiçbir zaman kafa yormak istemiyorsanız, konut satın alırken bizi tercih edin!

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

В дополнение к банковским кредитам вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей. Более того, Вас ждет возможность оплачивать в крипто-валюте!

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Akol Global, строительная компания Северного Кипра, может связаться с нами, чтобы определить специальный план оплаты для вас или получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Строительная компания KKTC Акол Глобал: Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

Связаться с нами

Следуйте за нами в социальных сетях

Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.