Kıbrıs’ta İnşaat Metrekare Maliyeti Ne Kadar?

Kıbrıs’ta inşaat metrekare maliyetleri KKTC’de bir mülk sahibi olmak isteyenlerin sıkça sorduğu sorulardan bir tanesi olmuştur. Bu yazımızda size inşaat maliyetlerinden bahsedeceğiz. Kıbrıs’ta bir mülk inşa etmeden önce bazı maliyetleri göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

Bu maliyetlerden bir kısmını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Makina ile toprakta yüzey kazısı metreküp maliyeti: 54 TL
  • Makina ile redye temel kazısı metreküp maliyeti: 59 TL
  • Makine ile geniş ve derin bodrum kazısı metreküp maliyeti: 59 TL
  • Makine ile tek yönlü sürekli temek kazısı metreküp maliyeti: 59 TL
  • Makine ile çift yönlü temel kazısı: metreküp maliyeti: 71 TL
  • Kazıdan çıkanların atılması metreküp maliyeti: 41 TL
  • Yüksek mukavemetli betonların kırılması metreküp maliyeti: 660 TL

Kıbrıs’ta bir ev inşa etmenin maliyeti sadece bunlardan ibaret değildir. Aynı zamanda el ile kazılar ve dolgular da ayrı bir maliyet kalemidir. 60 TL ile 382 TL ile arasında değişen birçok metreküp maliyeti de mevcuttur. Kıbrıs’ta bir mülk inşa ederken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer gider kalemi ise kum, çakıl ve blokaj işlemleridir. Bunlar da 299 TL ile 1300 TL arasında değişmektedir.

İnşa Etmek mi Satın Almak mı?

Kıbrıs’ta inşaat maliyetleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça yüksek kalemleri içerisinde barındırmaktadır. Bu nedenle Kuzey Kıbrıs’ta bir ev inşa etmek yerine satın alım yapmak çok daha avantajlıdır. Özelikle parçalı saha donatıları en yüksek gider kalemleri arasında yer almaktadır.

Bu giderlere şu maddeler eklenebilir:

  • 16/20 ızgara donatılı, parçalı saha betonu
  • 18/22 5 ızgara donatılı, parçalı saha betonu
  • 20/25 ızgara donatılı, parçalı saha betonu

Bu işlemlerin maliyetleri 2214 TL ile 2230 TL arasında değişmektedir. Tek tek ele alındığında oldukça yüksek bir maliyet karşımıza çıkıyor. Bu da satın almanın inşadan çok daha avantajlı olmasına başka bir örnek olarak gösterilmektedir. Aynı zamanda KKTC’de ev satın almak size vatandaşlık yolu da açar. İmar ve inşa izni alarak vakit ve nakit kaybı yerine direkt satın alım yapmak çok daha hızlı ve avantajlıdır.

Bu konuda daha fazlası için KKTC’de Ev İnşa Etmek Mantıklı mı? sayfamızı ziyaret edin.

Kıbrıs’ta inşaat metrekare maliyetleri ve daha fazlası hakkında bilgi almak için şimdi bize ulaşın.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

В дополнение к банковским кредитам вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей. Более того, Вас ждет возможность оплачивать в крипто-валюте!

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Akol Global, строительная компания Северного Кипра, может связаться с нами, чтобы определить специальный план оплаты для вас или получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Строительная компания KKTC Акол Глобал: Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

Связаться с нами

Следуйте за нами в социальных сетях

Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.