Kıbrıs’tan Ev Nasıl Alınır?

Kıbrıs’tan ev nasıl alınır? konusunda bütün detayları öğrenerek başarılı bir deneyim yaşamak istiyorsunuz değil mi? O halde yapmanız gereken oldukça basit! Ev alma şartları ve ev alırken mutlaka dikkat edilmesi gerekenleri değerlendirerek size uygun bir deneyim yaşayabilirsiniz. İşte Kıbrıs’tan konut almak için mutlaka dikkat etmeniz gerekenler!

Kıbrıs’tan Ev Alma Şartları

Kıbrıs, bağımsız bir devlet olarak kendi kuralları çerçevesinde yönetilmektedir. Bu nedenle de KKTC’de bir ev satın almak isteyen kimseler için öncelikle vatandaşlık detayına dikkat edilir. Eğer Kıbrıs vatandaşıysanız ev almada hiçbir engel yoktur. Ama yabancıysanız belli sınırlamalar dahilinde ev satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra her birey kendi adına ev satın alabilmektedir. Karı koca olarak çiftlerin yalnızca 1 gayrimenkul satın alma hakları bulunmaktadır. Son olarak bir yabancının yatırım amacıyla birden fazla ev satın alması söz konusuysa uluslararası sermayeli bir şirketin mevcudiyetinden söz etmek gerekir.

Kıbrıs’ta Ev Alma Süreci

Yukarıdaki tüm değerlendirmeler ışığında Kıbrıs’ta ev alma sürecinin nasıl işlediğine de göz atmak gerekmektedir. Bu sayede yatırımcıların sürprizlerle karşı karşıya kalması söz konusu olmayacaktır. İşte birbirinden önemli detaylar ve Kıbrıs’ta ev alma süreci!

  • Ev belirleme ve karar verme süreci sonrasında gayrimenkul satış sözleşmesi düzenlenmektedir,
  • Sonrasında Maliye’ye damga vergisi ödemesi yapılmaktadır,
  • Satış sözleşmesinin hazırlanmasından itibaren 21 gün içerisinde tapu kaydına işleme gereklidir,
  • Bakanlar Kurulu’ndan gelecek onayla tapu devrinin kesinleşmesi söz konusu olur,
  • Tapu harcı muafiyeti %3 olarak belirlenir ve bu muafiyetten bir kez yararlanırsınız,
  • Kıbrıs vatandaşı olmayalar için tapu inceleme ve onay süreci 12 aya kadar uzayabilmektedir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için bu süre 1-2 aydır.

Tüm bu aşamalar tamamlandığında ev satın alma işlemi sona erer. Ama evin satın alınması tamamlandığında emlak vergisi ve diğer bütün hususlar dikkate alınmak durumundadır.

Kıbrıs’ta Emlak Vergisi

Kıbrıs’tan ev nasıl alınır sorusu kadar önemli bir detay da emlak vergisidir. Emlak boyutunun m2cinsinden değerlendirilmesiyle emlak vergisi hesaplanır. Kıbrıs’ta emlak vergisi m2 başına 1 TL olarak belirlenmiştir.

Bu konuda daha fazla bilgi almak için Kıbrıs’ta Ev Almak için Yapmanız Gerekenler Neler? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

В дополнение к банковским кредитам вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей. Более того, Вас ждет возможность оплачивать в крипто-валюте!

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Akol Global, строительная компания Северного Кипра, может связаться с нами, чтобы определить специальный план оплаты для вас или получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Строительная компания KKTC Акол Глобал: Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

Связаться с нами

Следуйте за нами в социальных сетях

Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.