KKTC’de Oturma İzni Alma Rehberi

KKTC’de oturma izni almak isteyen bir yatırımcı mısınız? Yatırım yaparken Kıbrıs’ta yaşam için neleri dikkate almak gerektiğini öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde Akol Group olarak hazırladığımız bu rehberi incelemelisiniz. Hem yatırımınızı daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilecek hem de Kıbrıs’ta yaşamaya başlamayacaksınız. İşte Kıbrıs’ta oturma izni almak için dikkat etmeniz gerekenler!

KKTC’de Oturma İzni Alma Kriterler

KKTC vatandaşı olmayan ve taşınmaz satın alarak oturma izni elde etmek isteyenler için bazı kriterlerin karşılanması gerekmektedir. Bu çerçevede yatırımcıların aşağıdaki konuları dikkate alması şarttır.

 • KKTC sınırları içinde ikamet etmeye uygun bir taşınmazın olması,
 • Taşınmazın bir sözleşme ile satın alınması durumunda satış bedelinin en az 3’te 1’inin ödenmesi gerekir,
 • Aynı konutta ikamet eden hissedarlar için alınmış bir kısa dönem ikamet izninin olmaması,
 • Taşınmazın başvuru sahibi adına düzenlenen bir koçanı varsa başvuru sahibinin en az 3 asgari ücret oranında aylık gelire sahip olması.

Yukarıdaki koşulları sağlayan yabancı ülke vatandaşları KKTC’de oturma izni almak için başvuru yapabiliyor.

KKTC’de Oturum İzni Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

KKTC’de oturma izni almak isteyen yatırımcılar için vizeyle giriş sonrasında en geç 30 gün içinde bulunulan bölgedeki İlçe Polis Müdürlüğü Muhaceret Amirliği’ne başvurulmalıdır. Başvuruların yapılması sonrasında en geç 10 gün içerisinde değerlendirmesi yapılmaktadır. İnceleme sonrasında olumlu kararın çıkması ve ekstra incelemelere gerek görülmemesi halinde ikamet izni onay tarihi itibarıyla alınmaktadır. Onay alan oturma izni başvuru sahiplerinin başvuruyu takiben 30 gün içerisinde sağlık raporunu ilgili birime teslim etmesi gerekir. Aksi takdirde başvurunun reddedilmesi söz konusudur.

KKTC’de Oturma İzni Muafiyeti Nedir?

Kıbrıs’ta taşınmaz satın alarak oturma izni hakkı elde eden yatırımcılar vardır. Bunun yanı sıra bu hakkı doğrudan elde etmek de mümkündür. Bu durumda oturma izni muafiyeti söz konusu olmaktadır. KKTC’de yatırım yoluyla oturma izni almak için süreci Akol Group danışmanlığında yürütebilirsiniz. Böylelikle Kıbrıs’ta geçireceğiniz zamanla alakalı herhangi bir problemle karşı karşıya kalmazsınız. Akol Group olarak oturma ve ikamet izni konusunda size her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

Помимо банковских кредитов, вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей и бартерные платежи.

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Вы можете связаться с нами, чтобы определить конкретный план оплаты и получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

  AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

  Связаться с нами

  Следуйте за нами в социальных сетях

  Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.