KKTC’de Oturma İzni Alma Rehberi

KKTC’de oturma izni almak isteyen bir yatırımcı mısınız? Yatırım yaparken Kıbrıs’ta yaşam için neleri dikkate almak gerektiğini öğrenmek mi istiyorsunuz? O halde Akol Group olarak hazırladığımız bu rehberi incelemelisiniz. Hem yatırımınızı daha başarılı bir şekilde gerçekleştirebilecek hem de Kıbrıs’ta yaşamaya başlamayacaksınız. İşte Kıbrıs’ta oturma izni almak için dikkat etmeniz gerekenler!

KKTC’de Oturma İzni Alma Kriterler

KKTC vatandaşı olmayan ve taşınmaz satın alarak oturma izni elde etmek isteyenler için bazı kriterlerin karşılanması gerekmektedir. Bu çerçevede yatırımcıların aşağıdaki konuları dikkate alması şarttır.

  • KKTC sınırları içinde ikamet etmeye uygun bir taşınmazın olması,
  • Taşınmazın bir sözleşme ile satın alınması durumunda satış bedelinin en az 3’te 1’inin ödenmesi gerekir,
  • Aynı konutta ikamet eden hissedarlar için alınmış bir kısa dönem ikamet izninin olmaması,
  • Taşınmazın başvuru sahibi adına düzenlenen bir koçanı varsa başvuru sahibinin en az 3 asgari ücret oranında aylık gelire sahip olması.

Yukarıdaki koşulları sağlayan yabancı ülke vatandaşları KKTC’de oturma izni almak için başvuru yapabiliyor.

KKTC’de Oturum İzni Başvurusu Nasıl Yapılmaktadır?

KKTC’de oturma izni almak isteyen yatırımcılar için vizeyle giriş sonrasında en geç 30 gün içinde bulunulan bölgedeki İlçe Polis Müdürlüğü Muhaceret Amirliği’ne başvurulmalıdır. Başvuruların yapılması sonrasında en geç 10 gün içerisinde değerlendirmesi yapılmaktadır. İnceleme sonrasında olumlu kararın çıkması ve ekstra incelemelere gerek görülmemesi halinde ikamet izni onay tarihi itibarıyla alınmaktadır. Onay alan oturma izni başvuru sahiplerinin başvuruyu takiben 30 gün içerisinde sağlık raporunu ilgili birime teslim etmesi gerekir. Aksi takdirde başvurunun reddedilmesi söz konusudur.

KKTC’de Oturma İzni Muafiyeti Nedir?

Kıbrıs’ta taşınmaz satın alarak oturma izni hakkı elde eden yatırımcılar vardır. Bunun yanı sıra bu hakkı doğrudan elde etmek de mümkündür. Bu durumda oturma izni muafiyeti söz konusu olmaktadır. KKTC’de yatırım yoluyla oturma izni almak için süreci Akol Group danışmanlığında yürütebilirsiniz. Böylelikle Kıbrıs’ta geçireceğiniz zamanla alakalı herhangi bir problemle karşı karşıya kalmazsınız. Akol Group olarak oturma ve ikamet izni konusunda size her zaman yardımcı olmaya çalışıyoruz.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Akol Global, das Bauunternehmen von Nordzypern, kann sich mit uns in Verbindung setzen, um einen speziellen Zahlungsplan für Sie festzulegen oder nähere Informationen über die Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

KKTC Bauunternehmen Akol Global: Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

Seit 2003 hat AKOL Global mit seiner auf den Menschen und das Leben" ausgerichteten Vision und der Priorität der Kundenzufriedenheit rentable Projekte realisiert, die auch die Lebensqualität der Menschen mit den von ihr realisierten Immobilienprojekten erhöhen.

Kontaktieren Sie uns

Folgen Sie uns auf Sozial Media

Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.