Kıbrıs’ta Emlak Yatırımı Rehberi

Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmadan önce sizi bekleyen farklılıklar hakkında bilgi sahibi olmanız şart. Aksi takdirde yatırımınızla ilgili birtakım bilinmezliklerle karşı karşıya kalırsınız. Akol Group olarak Kıbrıs’ta yatırımınızı daha kârlı bir seviyeye taşımanızı sağlayacak olan bu rehberle profesyonel bir seçim yapabileceksiniz. İşte Kıbrıs’ta yatırım yapmadan önce mutlaka bilmeniz gerekenler!

KKTC’de Arazi Ölçü Birimleri Farklılaşabiliyor

Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapacaksanız satın alacağınız taşınmazın farklı ölçü birimleriyle ifade edilebileceğini unutmamalısınız. Dönüm ve m2 Türkiye’de yaygın bir şekilde kullanılsa da Kıbrıs’ta evlek ve ay2gibi 2 farklı ölçü birimi daha var. Peki, bu birimler neye denk geliyor? Kıbrıs’ta 1 evlek 400 m2 anlamına gelirken 10,76 ay2 ise 1 m2 anlamında. Bu kavramlar sık sık tercih edildiğinden yatırımınızı yaparken karşılaşacağınız bu birimleri önceden öğrenmeniz iyi olur.

Kıbrıs Emlak İlanları

Kıbrıs’ta emlak ilanlarını kontrol eden herhangi bir mekanizma yok. Bu nedenle de aynı ilanları farklı sitelerde görmeniz ve fiyat farklılıklarına denk gelmeniz olası. Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak isteyenlerin sayıca fazla olması kötü niyetli kimseleri de harekete geçiriyor. Böylesi bir durumdan dolayı Kıbrıs’ta emlak ilanlarını doğrulamadan herhangi bir yatırıma girişmemeniz en iyisi.

Kıbrıs’ta Koçan Türleri

Kıbrıs’ta koçan türleri başlığını okuduğunuzda muhtemelen o da ne? dediniz. Koçan kısaca tapu anlamına geliyor. Ancak Kıbrıs’ta tek bir tapu tipi yok. Bu nedenle de yatırımcıların koçan türleri konusunda bilgi sahibi olmaları elzem. Bazı bankaların kredi konusunda tapu türünü önemsediği düşünüldüğünde Türk Koçanı ve Eşdeğer Koçan en iyi fırsatları sunanlar. Diğer seçenek ise Tahsis Koçan olarak biliniyor.

Kıbrıs’ta Ev Alma Sınırları ve Yasal Sorumluluklar

Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmadan önce kaç adet taşınmaz alabileceğinizi bilmelisiniz. Bireysel olarak KKTC vatandaşı olmayanların tek bir ev ya da arazi almaları mümkün. Ancak birden fazla taşınmaz satın almak için KKTC vatandaşı bir hissedarı olan şirket kurmak gerekiyor. Bu nedenle de Kıbrıs’ta emlak yatırımı yapmak isteyen herkes kafasına göre ev alamıyor.

Tüm bu bilgiler ve çok daha fazlası için Akol Global ile iletişime geçebilirsiniz.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Akol Global, das Bauunternehmen von Nordzypern, kann sich mit uns in Verbindung setzen, um einen speziellen Zahlungsplan für Sie festzulegen oder nähere Informationen über die Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

KKTC Bauunternehmen Akol Global: Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.