Kıbrıs’ta Ev Alırken Peşinat Verme Şartı Var mı?

Kıbrıs’ta ev alırken peşinat verme şartı bulunmaktadır. Geçmiş dönemlerde peşinatsız ev almak oldukça mümkündü. Ama bazı kişilerin bu durumu lehine kullanarak ev satın alacakmış gibi göstererek satış sözleşmesi imzalayıp bununla vatandaşlık alıp sonra da bu durumdan caydığı ve haksız bir şekilde oturma izni aldığı ortaya çıktı. Hal böyle olunca da devlet bu duruma el koydu. Günümüzde bu nedenden dolayı Kıbrıs’ta ev alırken %30 peşinat zorunlu tutulmaktadır.

Eğer Kuzey Kıbrıs’ta taksitle ev satın almak istiyorsanız. Ödeme koşullarınız her ne olursa olsun önden bir peşinat ödemesi yapmanız gerekecektir. Diyelim ki Kuzey Kıbrıs’ta satılık bir evi çok beğendiniz ve bu evi satın almak istiyorsunuz. Yerine getirmeniz gereken ilk şey, satın almak istediğiniz ev için satış sözleşmesini imzalamaktır. Ancak bu noktada satın alacağınız ev için önceden bir miktar peşinat vermeniz gerekmektedir. Ada genelinde talep edilen peşinat oranları seçilen bölgeye ve hizmet alınan firmaya göre bazı değişkenlik göstermektedir.

Kıbrıs’ta Ev Alırken Hangi Prosedürler Uygulanıyor?

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Kıbrıs’ta da ev alırken uygulanan bazı prosedürler bulunmaktadır. Tapu devrinin başka bir isime yapılıyor olması bazı bürokratik işlemlerin olmasını zorunlu kılıyor. Çünkü Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alırken izleyeceğiniz adımlar oldukça basit. Kıbrıs’ta gayrimenkul satın almak isteyen yabancı emlak yatırımcıları. Tüm bu süreci bir avukata vekalet vererek kolayca halledebilmektedir. Kıbrıs’ta ev satın alırken uygulanan prosedürleri doğru bir şekilde bilmeniz. Ev sahibi olma sürecini bir o kadar güvenli ve kolay hale getirecektir. Peki, Kıbrıs’ta bir ev satın alırken peşinat verir mi. Ne kadar peşinat ödenir.

Kıbrıs’ta ev satın almak isteyen yabancı bir ülke vatandaşıysanız, bu süreçte genellikle. %30 ila 50 arasında bir peşinat ödemeniz istenmektedir. Peşinat ödemesinden sonra karşılıklı olarak imzalanan satış sözleşmesi ile birlikte sizin adınıza. Gayrimenkul satın alma izni çıkarılmakta ve bu izinle birlikte oturma iznine başvurulmaktadır. Kıbrıs’ta ev alırken peşinat şartları konusunda detaylı bilgi almak için şimdi bize ulaşın, veya yararlı içeriklerimizi okumaya devam edin.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Akol Global, das Bauunternehmen von Nordzypern, kann sich mit uns in Verbindung setzen, um einen speziellen Zahlungsplan für Sie festzulegen oder nähere Informationen über die Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

KKTC Bauunternehmen Akol Global: Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

Seit 2003 hat AKOL Global mit seiner auf den Menschen und das Leben" ausgerichteten Vision und der Priorität der Kundenzufriedenheit rentable Projekte realisiert, die auch die Lebensqualität der Menschen mit den von ihr realisierten Immobilienprojekten erhöhen.

Kontaktieren Sie uns

Folgen Sie uns auf Sozial Media

Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.