KKTC’de Ev İnşa Etmek Mantıklı mı?

KKTC’de ev inşa etmek maliyetler göz önünde bulundurulduğunda oldukça masraflıdır. Gider kalemleri tek tek hesaplandığında bu çok yüksek bir maliyet oluşturur. Daha da önemlisi bu süreç oldukça zaman alıcıdır. Bu çerçevede Kıbrıs’ta kendi evini inşa etmek mantıklı mı bir göz atalım?

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan evlerin çoğu yüksek beklenen yatırım getirisi ve kazançlı kira getirisi potansiyeline rekabetçi fiyatlarla sahip olmak çok daha kolaydır. KKTC’de gayrimenkul sahibi olmak, sevdiklerinize bırakabileceğiniz ve onların daha fazla bağımsızlığa sahip olmalarını sağlayacak muazzam bir fırsattır. Ancak ev inşa etmek söz konusu olduğunda bu durum sandığınız kadar avantajlı olmayacaktır.

KKTC’de Ev İnşa Etme Maliyetleri

KKTC’de ev inşa etmek söz konusu olduğunda örnek gider kalemleri ve fiyatlarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Delikli tuğla ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 395 TL
  • Delikli tuğla ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 635 TL
  • Delikli tuğla ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 715 TL
  • Beton briket ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 290 TL
  • Beton briket ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 322 TL
  • Beton briket ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 355 TL
  • Kesme sarıtaş ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 2.275 TL
  • Kesme sarıtaş ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 2.860 TL
  • Gaz beton blok ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 320 TL
  • Gaz beton blok ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 402 TL

Yukarıda saymış olduğumuz gider kalemleri bir inşaat söz konusu olduğunda çok küçük bir kısmıdır. Yukarıda saydığımız giderlere ek olarak bölücü panel duvarlar, mevcut betonarme elemanların tamiri ya da iyileştirilmesi gibi oldukça pahalı gider kalemleri de mevcuttur. İnşaat sürekli olarak maliyeti yükselen bir süreçtir. Özellikle inşaat malzemeleri söz konusu olduğunda sürekli olarak yükselen malzeme giderleri karşımıza çıkar. Bu nedenle maliyetleri tam olarak belirlemek her zaman münkün olmamaktadır. Boya badana işlemleri, beton şap işlemleri, döşeme ve duvar kaplamaları, mozaikler, seramik ve fayanslar da yüksek gider kalemlerini oluşturmaktadır.

Yukarıda saymış olduğumuz bütün bu gider kalemleri oldukça zorludur. Aynı zamanda inşanın süreci de vakit alır. Tüm bu koşullar göz önünde bulundurulduğunda Kıbrıs’ta bir ev inşa etmek yerine satın almanın çok daha mantıklı bir karar olduğu gözlemlenir. Çünkü anahtar teslim konut satın alanlar hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmiş olurlar.

KKTC’de ev inşa etmek ve daha fazlası hakkında bilgi almak için şimdi bize ulaşın.

ПОЛИТИКА ПРОДАЖ

Планы оплаты наших проектов

Как Akol Global, мы предлагаем различные планы оплаты специально для недвижимости, которую вы хотите приобрести. Вы можете совершать платежи различными способами в рамках своего плана платежей, который мы специально адаптировали к вашим финансовым планам и бюджету.

В дополнение к банковским кредитам вы можете облегчить процесс оплаты с помощью множества вариантов, таких как среднесрочные и долгосрочные планы платежей. Более того, Вас ждет возможность оплачивать в крипто-валюте!

Все резиденции подходят для банковских кредитов до 120 месяцев.

Akol Global, строительная компания Северного Кипра, может связаться с нами, чтобы определить специальный план оплаты для вас или получить более подробную информацию о способах оплаты.

Позвольте нам вам позвонить.

Строительная компания KKTC Акол Глобал: Не ждите больше, чтобы найти дом своей мечты. Свяжитесь с нами, чтобы спланировать презентацию и получить подробную информацию!

AKOL Global, которая с 2003 года занимается разработкой прибыльных проектов с фокусом на «людей и жизни» и приоритетом удовлетворенности клиентов, также повышает качество жизни людей с помощью реализованных ею проектов в сфере недвижимости.

Акол Глобал © 2023 | Все права защищены.