KKTC’de Ev İnşa Etmek Mantıklı mı?

KKTC’de ev inşa etmek maliyetler göz önünde bulundurulduğunda oldukça masraflıdır. Gider kalemleri tek tek hesaplandığında bu çok yüksek bir maliyet oluşturur. Daha da önemlisi bu süreç oldukça zaman alıcıdır. Bu çerçevede Kıbrıs’ta kendi evini inşa etmek mantıklı mı bir göz atalım?

Kuzey Kıbrıs’ta bulunan evlerin çoğu yüksek beklenen yatırım getirisi ve kazançlı kira getirisi potansiyeline rekabetçi fiyatlarla sahip olmak çok daha kolaydır. KKTC’de gayrimenkul sahibi olmak, sevdiklerinize bırakabileceğiniz ve onların daha fazla bağımsızlığa sahip olmalarını sağlayacak muazzam bir fırsattır. Ancak ev inşa etmek söz konusu olduğunda bu durum sandığınız kadar avantajlı olmayacaktır.

KKTC’de Ev İnşa Etme Maliyetleri

KKTC’de ev inşa etmek söz konusu olduğunda örnek gider kalemleri ve fiyatlarını şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Delikli tuğla ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 395 TL
  • Delikli tuğla ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 635 TL
  • Delikli tuğla ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 715 TL
  • Beton briket ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 290 TL
  • Beton briket ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 322 TL
  • Beton briket ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 355 TL
  • Kesme sarıtaş ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 2.275 TL
  • Kesme sarıtaş ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 2.860 TL
  • Gaz beton blok ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 320 TL
  • Gaz beton blok ile duvar örülmesi metrekare fiyatı 402 TL

Yukarıda saymış olduğumuz gider kalemleri bir inşaat söz konusu olduğunda çok küçük bir kısmıdır. Yukarıda saydığımız giderlere ek olarak bölücü panel duvarlar, mevcut betonarme elemanların tamiri ya da iyileştirilmesi gibi oldukça pahalı gider kalemleri de mevcuttur. İnşaat sürekli olarak maliyeti yükselen bir süreçtir. Özellikle inşaat malzemeleri söz konusu olduğunda sürekli olarak yükselen malzeme giderleri karşımıza çıkar. Bu nedenle maliyetleri tam olarak belirlemek her zaman münkün olmamaktadır. Boya badana işlemleri, beton şap işlemleri, döşeme ve duvar kaplamaları, mozaikler, seramik ve fayanslar da yüksek gider kalemlerini oluşturmaktadır.

Yukarıda saymış olduğumuz bütün bu gider kalemleri oldukça zorludur. Aynı zamanda inşanın süreci de vakit alır. Tüm bu koşullar göz önünde bulundurulduğunda Kıbrıs’ta bir ev inşa etmek yerine satın almanın çok daha mantıklı bir karar olduğu gözlemlenir. Çünkü anahtar teslim konut satın alanlar hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmiş olurlar.

KKTC’de ev inşa etmek ve daha fazlası hakkında bilgi almak için şimdi bize ulaşın.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.