Kıbrıs’ta Ev Almak için Yapmanız Gerekenler Neler?

Kıbrıs’ta ev sahibi olmak herkesin hayallerini süslemiştir. Çünkü son zamanlarda Kıbrıs birçok gayrimenkul yatırım fırsatı sunmaktadır. Kıbrıs hem yaşamak hem de yatırım yapmak için harika bir ülkedir. Kıbrıs’ta bir gayrimenkule yatırım yapmak aylık ve yıllık bazda olmak üzere yüksek gelir getirmektedir. Kıbrıs gibi bir ülkede gayrimenkul yatırımı yapmak paranızı nakit olarak tutmaktan çok daha verimli olacaktır.

Ancak bu ülkede de ev alma şart ve prosedürleri her ülkede olduğu gibi farklıdır. Bu nedenle Kıbrıs’ta bir ev sahibi olmaya karar vermeden önce sahip olmanız gereken şart ve koşulları sizler için yazdık.

Kıbrıs’ta Ev Satın Alma Koşulları Neler?

  • Kıbrıs’ta konut satın almak için KKTC vatandaşı olmak zorunda değilsiniz. Ancak yabancılar Kıbrıs’tan sadece bir adet ev satın alabilmektedir. Bu ülkede ev sahibi olmak için harekete geçmeden önce mutlaka bu şartı göz önünde bulundurmalısınız.
  • Her kişi kendi adına sadece tek bir ev satın alabilmesine rağmen, her aile üyesi kendi adına bir ev alabilmektedir. Bu da Kıbrıs’ta konut sahibi olabilmek için sağlanan avantajlar arasında yer alıyor diyebiliriz.
  • Ancak Kıbrıs’ta birden fazla ev satın almak isterseniz bunun da bir yolu mevcut. Alacak kişinin uluslararası sermayeli bir şirket kurması gereklidir. Bu şartları sağladığı takdirde Kıbrıs’ta birden fazla gayrimenkul alımı yapabilecektir.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da alınmak istenen gayrimenkulün üzerinde herhangi bir ipotek, borç ya da herhangi bir yasal engelinin bulunmaması gerekiyor. Bu nedenle bir gayrimenkul satın alımı yapmadan önce mutlaka evin durumunu kontrol ettirmelisiniz.
  • Bir diğer hususla alakalı bilgi verecek olursak o da satın alma izninin gerekliliğidir. Satın alınmak istenen gayrimenkulün yabancı ülke vatandaşı adına kayıt yapılabilmesi için Bakanlar Kuruluna başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvuru sonucu izin çıktığı takdirde satın almak işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu süreçin 2 ay sürebileceğini asla unutmayınız.

Daha detaylı bilgi için Kıbrıs’ta Ev Alma Şartları Nelerdir? Kimler Ev Alabilir? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs’ta ev fiyatları seçilen eve, bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle her bütçeye uygun ev seçenekleri mevcuttur. Kıbrıs’ta sıfır konut sahibi olmak ve daha fazla bilgi almak için bize şimdi ulaşın.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Akol Global, das Bauunternehmen von Nordzypern, kann sich mit uns in Verbindung setzen, um einen speziellen Zahlungsplan für Sie festzulegen oder nähere Informationen über die Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

KKTC Bauunternehmen Akol Global: Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

Seit 2003 hat AKOL Global mit seiner auf den Menschen und das Leben" ausgerichteten Vision und der Priorität der Kundenzufriedenheit rentable Projekte realisiert, die auch die Lebensqualität der Menschen mit den von ihr realisierten Immobilienprojekten erhöhen.

Kontaktieren Sie uns

Folgen Sie uns auf Sozial Media

Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.