Kıbrıs’ta Ev Almak için Yapmanız Gerekenler Neler?

Kıbrıs’ta ev sahibi olmak herkesin hayallerini süslemiştir. Çünkü son zamanlarda Kıbrıs birçok gayrimenkul yatırım fırsatı sunmaktadır. Kıbrıs hem yaşamak hem de yatırım yapmak için harika bir ülkedir. Kıbrıs’ta bir gayrimenkule yatırım yapmak aylık ve yıllık bazda olmak üzere yüksek gelir getirmektedir. Kıbrıs gibi bir ülkede gayrimenkul yatırımı yapmak paranızı nakit olarak tutmaktan çok daha verimli olacaktır.

Ancak bu ülkede de ev alma şart ve prosedürleri her ülkede olduğu gibi farklıdır. Bu nedenle Kıbrıs’ta bir ev sahibi olmaya karar vermeden önce sahip olmanız gereken şart ve koşulları sizler için yazdık.

Kıbrıs’ta Ev Satın Alma Koşulları Neler?

  • Kıbrıs’ta konut satın almak için KKTC vatandaşı olmak zorunda değilsiniz. Ancak yabancılar Kıbrıs’tan sadece bir adet ev satın alabilmektedir. Bu ülkede ev sahibi olmak için harekete geçmeden önce mutlaka bu şartı göz önünde bulundurmalısınız.
  • Her kişi kendi adına sadece tek bir ev satın alabilmesine rağmen, her aile üyesi kendi adına bir ev alabilmektedir. Bu da Kıbrıs’ta konut sahibi olabilmek için sağlanan avantajlar arasında yer alıyor diyebiliriz.
  • Ancak Kıbrıs’ta birden fazla ev satın almak isterseniz bunun da bir yolu mevcut. Alacak kişinin uluslararası sermayeli bir şirket kurması gereklidir. Bu şartları sağladığı takdirde Kıbrıs’ta birden fazla gayrimenkul alımı yapabilecektir.
  • Dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da alınmak istenen gayrimenkulün üzerinde herhangi bir ipotek, borç ya da herhangi bir yasal engelinin bulunmaması gerekiyor. Bu nedenle bir gayrimenkul satın alımı yapmadan önce mutlaka evin durumunu kontrol ettirmelisiniz.
  • Bir diğer hususla alakalı bilgi verecek olursak o da satın alma izninin gerekliliğidir. Satın alınmak istenen gayrimenkulün yabancı ülke vatandaşı adına kayıt yapılabilmesi için Bakanlar Kuruluna başvuru yapılması gerekmektedir. Bu başvuru sonucu izin çıktığı takdirde satın almak işleminizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu süreçin 2 ay sürebileceğini asla unutmayınız.

Daha detaylı bilgi için Kıbrıs’ta Ev Alma Şartları Nelerdir? Kimler Ev Alabilir? sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Kıbrıs’ta ev fiyatları seçilen eve, bölgeye göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle her bütçeye uygun ev seçenekleri mevcuttur. Kıbrıs’ta sıfır konut sahibi olmak ve daha fazla bilgi almak için bize şimdi ulaşın.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.