Sahibinden Satılık Ev Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Sahibinden satılık ev arayanları genellikle pek çok sürpriz beklemektedir. Bunun sebebi bu tür bir satın alma yöntemi tercih edenlerin ikinci el konutlara yönelmesi ve çoğu zaman gayrimenkul uzmanlarının hizmetlerini kullanmamalarıdır. Bu yüzden sizlerle sahibinden konut satın almak isteyenler için önemli ipuçları paylaşacağız.

Sahibinden Satılık Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer bir konutu direkt olarak sahibinden satın almayı tercih ediyorsanız muhtemelen birçok danışmanlık hizmetinden mahrum kalacaksınız. Bu yüzden özellikle tapu işlemlerine, konutun durumu ve fiyatına dikkat etmeniz gerekir. Dilerseniz bu konularda dikkat etmeniz gerekenlere daha detaylı olarak göz atalım.

Tapu İşlemleri

Sahibinden satılık ev araştırması yapanlar için en önemli konulardan biri tapu işlemleridir. Tapu işlemleri sırasında evin sahibinin gerçekten tapu sahibi olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca evin üzerinde herhangi bir ipotek, haciz, şerh gibi sorun olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Ayrıca tapu harcı, vergi ve diğer masrafları da hesaba katmalısınız. Bu tür işlemler size karmaşık geliyorsa, tapu işlemleri için bir avukattan veya emlak danışmanından yardım alabilirsiniz.

Konutun Durumu

Sahibinden satılık ev alırken evin durumunu da iyi incelemelisiniz. Evin fiziksel özellikleri, konumu, ulaşımı, çevresi, sosyal imkanları gibi faktörler evin değerini ve yaşam kalitenizi etkiler. Konutun içinde ve dışında herhangi bir hasar, çatlak, rutubet, kaçak gibi sorun olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Evin elektrik, su, doğalgaz gibi tesisatlarının da sağlam ve güvenli olmasına dikkat etmelisiniz. Konutun bakım ve onarım masraflarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bu tür işlemler için bir ekspertize danışabilirsiniz. Böyle satın almayı düşündüğünüz konut için bir detaylı bir rapor elde edebilirsiniz.

Fiyat Karşılaştırması

Sahibinden satılık ev alırken fiyat konusuna da dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Satın almayı düşündüğünüz evin piyasa değerini iyi araştırmalı ve benzer evlerle karşılaştırmalısınız. Fiyatın çok yüksek veya çok düşük olması şüphe uyandırıcıdır. Fiyat pazarlığı yaparken de mutlaka makul bir aralıkta kalmalısınız.

Özetle, sahibinden satılık ev alırken dikkat etmeniz gereken en önemli konular tapu işlemleri, konutun durumu ve fiyatı olmalıdır. Eğer bu tür konulara dair çekinceniz bulunuyorsa satın alma tercihinizi tekrar gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Bununla birlikte sahibinden ev satın almak yerine sıfır bir konut almayı da tercih edebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta Sıfır Ev seçenekleri ile ilgileniyor musunuz? O halde bizimle iletişime geçebilir ve uzman danışmanlarımızdan her türlü bilgiyi temin edebilirsiniz.

VERKAUFSPOLITIK

Zahlungspläne für unsere Projekte

Als Akol Global bieten wir Ihnen verschiedene Zahlungspläne für die Immobilie, die Sie kaufen möchten. Während Ihres Zahlungsplans, den wir speziell für Ihre finanziellen Pläne und Ihr Budget gestalten, können Sie Ihre Zahlungen auch mit verschiedenen Optionen leisten.

Neben Bankkrediten können Sie Ihren Zahlungsprozess mit vielen Optionen wie mittel- und langfristigen Zahlungsplänen und Swap-Zahlungen erleichtern.

Alle Einheiten kommen für Bankdarlehen mit Laufzeiten von bis zu 120 Monaten in Frage.

Akol Global, das Bauunternehmen von Nordzypern, kann sich mit uns in Verbindung setzen, um einen speziellen Zahlungsplan für Sie festzulegen oder nähere Informationen über die Zahlungsmodalitäten zu erhalten.

Wir rufen Sie an.

KKTC Bauunternehmen Akol Global: Warten Sie nicht länger, um Ihr Traumhaus zu finden. Kontaktieren Sie uns, um eine Präsentation zu vereinbaren und detaillierte Informationen zu erhalten!

Akol Global  © 2023 | Alle Rechte vorbehalten.