Devren Satılık Ne Demek?

Devren satılık terimini bir iş yerinin veya mülkün sadece mülkiyetinin değil, içindeki tüm ekipmanların, ruhsatların ve izinlerin de devredildiği bir satış şeklini tanımlamak için kullanılmaktadır. Devren satılık ilanları genellikle lokanta, kafe, dükkân, kreş, fırın gibi işletmeler için verilir. Bu tür ilanlardan faydalanmanın en önemli avantajı iş yerini sıfırdan kurmak yerine hazır bir şekilde devralmak ve böylece zaman ve para tasarrufu yapmaktır.

Konu ile alakalı KKTC’de Dükkân Fiyatları Ne Kadar? sayfamıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Devren satılık ilanlarının en önemli dezavantajları ise, iş yerinin durumunu, cirosunu, giderlerini, müşteri kitlesini ve rekabet ortamını iyi araştırmak gerektiğidir. Ayrıca satılık iş yerinin fiyatının piyasa değerine uygun olup olmadığını da kontrol etmek önemlidir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler Neler?

Devren satılık ilanlarına bakarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar şunlardır:

 • İş yerinin konumu, ulaşımı ve potansiyeli nedir?
 • İçindeki ekipmanlar çalışır durumda mı? Yenilenmesi veya tamir edilmesi gereken var mı?
 • Ruhsatları ve izinleri güncel mi? Herhangi bir yasal sorunu var mı?
 • Günlük, haftalık veya aylık cirosu ne kadar? Kâr marjı nedir?
 • Kira, elektrik, su, personel gibi giderleri ne kadar? Bunlar karşılanabilir mi?
 • Müşterileri memnun mu? Sadık bir müşteri kitlesi var mı?
 • Rakipleri kimler? Piyasada nasıl bir konuma sahip?

Bu soruların cevaplarını almak için iş yerini bizzat ziyaret etmek, işletmecisiyle görüşmek ve gerekirse uzman bir görüş almak faydalı olacaktır.

Devren satılık iş yerleri bulmak için internet üzerinden arama yapabilir veya emlak ofislerinden yardım alabilirsiniz. İnternet üzerinden arama yaparak devren satılık ilanlarını inceleyebilirsiniz. Böylece fiyat, konum, alan, ekipman gibi kriterlere göre filtreleyebilir ve ilan sahipleriyle iletişime geçebilirsiniz. Veya emlak ofislerinden yardım almayı düşünebilirsiniz. Böylece size uygun satılık iş yerleri için danışmanlık hizmeti alabilir, pazarlık yapabilir ve satış sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Bir diğer önemli nokta satılık iş yerinin size uygun olup olmadığıdır. Yapacağınız işe uygun bir lokasyon, müşteri kitlesi, ekipman ve ruhsat seçimi yapmalısınız. Ayrıca iş yerinin fiyatının piyasa değerine uygun olup olmadığını da araştırmalısınız. Devren satılık iş yerleri bulmak için acele etmemeli ve karar vermeden önce iyice düşünmeli ve araştırmalısınız.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

You can contact us to determine your specific payment plan and get more detailed information about payment methods.

Contact Us

Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

  AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

  Contact Us

  Follow Us on Social Media

  ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.