Emlak Yatırımı Yapmanın Faydaları Nelerdir?

Emlak yatırımı, birçok kişinin tercih ettiği ve kazançlı bulduğu bir yatırım türüdür. Emlak yatırımı, gayrimenkul olarak adlandırılan ev, arsa, tarla, ofis, dükkân gibi taşınmazlara yatırım yapmak anlamına gelir. Gayrimenkul yatırımı yapmanın pek çok faydası vardır. İşte, emlak yatırımı yapmanın faydaları nelerdir sorusunun cevabı:

Değer Koruma ve Artırma

Emlak yatırımı yapmak, değerini koruyan ve arttıran bir yatırım türüdür. Emlak yatırım değeri, ekonomik dalgalanmalardan, enflasyondan veya piyasa koşullarından çok az etkilenmektedir. Aksine, emlak yatırımının değeri zaman içinde artar. Özellikle arsa ve tarla gibi arzı sınırlı olan gayrimenkuller, değerlenme potansiyeli yüksek olan yatırımlardır. Ayrıca emlak yatırımının değeri, bulunduğu konumun gelişmesi, çevresindeki altyapının iyileşmesi, talebin artması gibi faktörlerle de artabilmektedir.

Ek Gelir Elde Etme İmkânı

Emlak yatırımı yapmak, ek gelir elde etme imkânı sunan bir yatırım türüdür. Emlak yatırımınızı kiraya vererek veya satışa çıkartarak düzenli veya tek seferlik bir gelir elde edebilirsiniz. Örneğin, bir daire veya ofis satın alarak kiraya verebilirsiniz. Böylece her ay düzenli kira geliri elde edebilirsiniz. Ya da bir arsa veya tarla satın alarak değerlendirebilir ve daha sonra kârlı bir şekilde satabilirsiniz. Bu sayede emlak yatırımınız size pasif bir gelir kaynağı sağlar.

Vergi Avantajları

Emlak yatırımı yapmak, vergi avantajları sağlayan bir yatırım türüdür. Emlak yatırımından elde ettiğiniz gelir üzerinden ödediğiniz vergiler, diğer yatırım türlerine göre daha düşüktür. Örnek olarak kira geliri elde edenlerin ödemesi gereken kira stopaj oranının ülkelere göre %5 ila %15 arasında değiştiğini söyleyebiliriz. Ayrıca emlak yatırımından elde ettiğiniz gelirden bazı giderleri düşebilirsiniz. Örneğin, kira geliri elde edenler için bakım-onarım giderleri, sigorta giderleri, aidat giderleri gibi giderleri beyannamede gösterebilmektedir. Bu da vergi matrahının azalmasını sağlamaktadır. Bu sayede emlak yatırımınız size vergi tasarrufu sağlar.

Dilerseniz konu ile ilgili Kıbrıs’ta Emlak Vergisi Yüksek mi? sayfamıza göz atabilirsiniz.

Finansal Kaldıraç Kullanma İmkânı

Emlak yatırımı yapmak, finansal kaldıraç kullanma imkânı sunan bir yatırım türüdür. Finansal kaldıraç, borçlanarak daha fazla yatırım yapmak anlamına gelir. Bu yöntem emlak yatırımlarında bankalardan konut kredisi veya ticari kredi alarak gayrimenkul satın alarak uygulanmaktadır. Bu sayede elinizdeki nakit miktarından daha fazla yatırım yapabilir ve daha fazla kâr elde edebilirsiniz. Örneğin, 100 bin TL’niz varsa ve 500 bin TL’lik bir gayrimenkul satın almak istiyorsanız, bankadan 400 bin TL kredi alabilirsiniz. Bu sayede emlak yatırımınız size daha yüksek bir getiri sağlar.

Emlak yatırımı yapmak, pek çok fayda sağlayan bir yatırım türüdür. Bu tür bir yatırımı yapmanın faydaları nelerdir sorusunun cevabını sizin için derledik. Gayrimenkul yatırımı yapmak, değerini koruyan ve arttıran, ek gelir elde etme imkânı sunan, vergi avantajları sağlayan ve finansal kaldıraç kullanma imkânı sunan bir yatırım türüdür.

Eğer KKTC’de emlak yatırımı yapmayı düşünüyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

You can contact us to determine your specific payment plan and get more detailed information about payment methods.

Contact Us

Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

    AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

    Contact Us

    Follow Us on Social Media

    ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.