KKTC Konut Kredisi Şartları Neler?

KKTC konut kredisi kullanarak ev satın almak mı istiyorsunuz? Bu durumda KKTC konut kredisi şartları nelerdir? Konut kredisi almak için neler yapmak gerekir? gibi soru işaretlerini cevaplamak gerekir. Sizin için hazırladığımız bu rehberde hem konut kredisi hem de KKTC’de ev almakla alakalı bütün merak ettiklerinizi cevaplamanızı sağlayacağız. İşte Konut kredisi ile alakalı bütün merak ettikleriniz!

Konut Kredisi Nedir?

Kıbrıs’ta konut satın almak adına tercih edilen konut kredisi bankanın sağladığı bir finansman olarak kabul edilmektedir. Bireylerin finansal olarak imkânlarının kısıtlı olması durumunun ortadan kaldırılması ve maddi gücün arttırılması adına konut kredisi tercih edilmektedir. Ödeme koşulları ve planlamasının titiz bir şekilde gerçekleştirildiği düşünüldüğünde konut kredisi kullanmak oldukça değerlidir. Bu çerçevede konut kredisinin şartları ve nasıl alınabileceğini değerlendirmek gerekmektedir.

KKTC Konut Kredisi Şartları Nelerdir?

Kıbrıs’ta konut kredisi alabilmek için bazı koşulları taşımak gerekmektedir. Bu nedenle de bir kimsenin konut kredisine başvurmadan önce aşağıdaki şartları sağlıyor olması gerekir. Aksi takdirde yatırımı konut kredisi kullanarak gerçekleştirmek pek mümkün olmayacaktır.

 • KKTC’de çalışma ve oturma izni olan Türkiye Cumhuriyeti ya da KKTC vatandaşı olmak,
 • Kredi kullanımı için zorunlu hayat sigortası yaptırmak,
 • Gelir durumunun konut kredisi kullanmaya müsait olduğunu ispat etmek,
 • Kredi için bir kefilin olması,
 • Satın alınmak istenen konutun krediye uygun olması.

Tüm bu şartlar sağlandığında KKTC konut kredisi kullanmak için yeterli şartlar olgunlaşmış demektir. Bu durumda yapmanız gereken sadece KKTC konut kredisi için uygun koşulları yerine getirmektir.

Kıbrıs’ta Konut Kredisi Başvurusunda Gerekli Evrak

Bankaların şart koştuğu evrak konut kredisi kullanımı söz konusu olduğunda oldukça değerli kabul edilmektedir. Bu çerçevede bir yatırımcı olarak aşağıdaki belgeleri bir araya getirerek konut kredisi kullanabileceğinizi unutmamalısınız.

 • Kimlik kartı ya da pasaport fotokopisi,
 • Kefil olacak kişinin kimlik kartı ya da pasaport fotokopisi,
 • Yatırımcı ve kefilin gelirini gösteren belgeler,
 • Yatırımcı ve kefilin ikamet bilgileri,
 • Kredi Talep Formu,
 • Merkez Bankası’ndan alınan risk geri bildirimi belgeleri,
 • Bankaların anlaşma yaptığı eksperden alınan son 3 aya ait ekspertiz raporu,
 • Hesap durum belgesi.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

You can contact us to determine your specific payment plan and get more detailed information about payment methods.

Contact Us

Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

  AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

  Contact Us

  Follow Us on Social Media

  ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.