İskele Arsa Fiyatları Neden Yükseliyor?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde arsa fiyatları son yıllarda hızla artış gösteriyor. Özellikle yabancı ve yerli yatırımcıların büyük ilgi gösterdiği İskele bölgesi bu artışların en çok yaşandığı ilçelerin başında geliyor. Peki İskele bölgesinde arsa fiyatları neden yükseliyor? İşte bu sorunun cevabını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Dilerseniz başlamadan önce İskele Satılık Ev Piyasası Hakkında Bilinmesi Gerekenler makalemize de göz atabilirsiniz.

İskele Hakkında

İskele, Kuzey Kıbrıs’ın Gazimağusa iline bağlı bir ilçedir. İlçe doğal güzellikleri, tarihi yerleri, turistik tesisleri ve plajları ile dikkat çekmektedir. İskele’nin en önemli turizm merkezlerinden biri de Long Beach bölgesi. Long Beach 3 km uzunluğunda kumsalı, deniz sporları imkanları, restoranları, kafeleri ve eğlence merkezleri ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktasıdır. Elbette, İskele’nin bu cazibesi arsa fiyatlarını da etkilemektedir.

İskele’de Arsa Fiyatları

İskele’de arsa almak isteyenler hem yatırım hem de yaşam amaçlı olarak bölgeye ilgi gösteriyor. Kıbrıs İskele bölgesinde arsa fiyatları arsanın konumu, büyüklüğü, imar durumu ve tapu türüne göre değişiyor. Ancak genel olarak bölgede arsa fiyatlarının yükselişte olduğunu söyleyebiliriz. 2023 yılı için İskele’de arsaların fiyatları £30.000’den başlamaktadır. Bu rakam birçok farklı etmen ile £17.000.000’a kadar çıkabilmektedir.

Fiyat Artışının Sebepleri

İskele’de arsa fiyatlarının yükselmesinin en önemli nedeni bölgedeki konut projeleridir. İskele’de son yıllarda pek çok konut projesi hayata geçirildi ve hala geçirilmeye devam ediyor. Bu projeler çoğunlukla lüks villalar, daireler, rezidanslar, oteller ve tatil köyleri gibi farklı seçenekler sunuyor. Bu projelerin büyük çoğunluğu da Long Beach bölgesinde yer alıyor.

Elbette, bu tür büyük çaplı konut projeleri hem yerli hem de yabancı alıcıların talebini artırıyor. Özellikle İngiliz, Rus ve Türk alıcılar, İskele’de konut satın almak için yoğun bir ilgi gösteriyor. Bu talep artışı da arsa fiyatlarını yukarı çekiyor.

İskele’de arsa fiyatlarının yükselmesinin bir başka nedeni de bölgenin altyapısının hızla gelişiyor olması. Bölgede elektrik, su, yol, ulaşım ve iletişim gibi altyapı hizmetleri son yıllarda iyileştirildi veya yenilendi. Bu da bölgenin yaşam kalitesini artırıyor ve arsa değerlerinin yükselmesine sebep oluyor.

Yukarıda da belirttiğimiz üzere İskele’de arsa fiyatları neden yükseliyor sorusunun cevabı; bölgenin turistik potansiyeli, konut projeleri, talep artışı ve altyapı gelişimi ile ilgilidir. Bu yüzden İskele’de arsa satın almayı düşünenlerin tercihlerini yaparken bu gibi faktörleri göz önünde bulundurmalarını tavsiye ediyoruz.

İskele’de arsa ve konut fiyatları ile ilgili daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.