Kıbrıs’ta Ev Kiraları Nasıl?

Kıbrıs’ta ev kiraları Kıbrıs’ın önemli bir yatırım merkezine dönüşmesiyle birlikte ilgi çekici konulardan birine dönüşmüştür. Kiraların pahalı mı yoksa ucuz mu olduğu sadece kiracıları etkilemiyor. Burada ev satın almak isteyen yatırımcıları da doğrudan ilgilendirir. Peki, Kıbrıs’ta ev kiraları hangi seviyelerdedir? Düzenli gelir elde etmek isteyen kimseler için ev kirası konusunda başarılı sonuçlardan fayda elde etmek mümkün müdür?

Konut yatırımlarında önemli bir faktör de emlak amortisman süresidir. Eğer KKTC’de durumu öğrenmek istiyorsanız Kıbrıs’ta Emlak Amortisman Süresi Ne Kadar? sayfamızı ziyaret edin.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti hem turistik hem de eğitim anlamında en önemli noktalardan bir tanesi. Bu çerçevede adaya her yıl milyonlarca insan gelmekte ve gelenlerin büyük kısmı da konaklayacak eve ihtiyaç duymaktadır. Bu yönüyle kiralama taleplerinin daima yüksek olması Kıbrıs’ta ev kiralarının yüksek olmasına neden olmaktadır. Burada Kıbrıs’ta ev alarak kira getirisi elde etmek isteyen yatırımcıların da etkisi büyüktür.

Kıbrıs’ta Kiralar Bölgelere Göre Değişiyor mu?

Turistik ve eğitim anlamında çok özel bir merkez olan Kıbrıs’ta ev kiralamak için bölge bazlı değerlendirmeler yapmak gerekiyor. Çünkü bölge özellikleri ev kirasını doğrudan etkileyen bir konu!

Girne’de Ev Kiraları

Girne, Kıbrıs’ın en çok ziyaretçi çeken bölgelerinden biri. Bu nedenle de ev kiralama talepleri ve fiyatlar hayli yüksek. Aylık ev kiraları 300 pound ile 1000 pound arasında değişkenlik gösteriyor. Villa kiraları ise 600 pound ile 1500 pound arasında değişkenlik gösteriyor.

Lefkoşa Ev Kiraları

Lefkoşa hem başkent olması hem de önemli bir çekim merkezi olarak kabul edilmesi nedeniyle Kıbrıs’ta ev kiraları ile alakalı en çok ilgi çeken noktalardan bir tanesi. Bu özelliğiyle ev kiralamak isteyen hemen herkesin tercihi olan Lefkoşa’da kiralar 250 pound ile 450 pound arasında değişkenlik gösteriyor. Kıbrıs’ta ev kiraları düşünüldüğünde en pahalı 2. şehir olan Lefkoşa; pahalı olmasına rağmen yoğun talep görüyor.

Gazimağusa Ev Kiraları

Gazimağusa yoğun öğrenci nüfusu ve turistik imkanları ile dikkat çekmektedir. Bu durum kiralık konutlara talebin de yüksek olmasını sağlamaktadır. Yıl boyu kiralama imkanları ile Gazimağusa daire yatırımı için en doğru bölge olmaktadır. Gazimağusa’da daireler 250 pound ile 600 pound arasında fiyatlandırılmaktadır.

İskele Ev Kiraları

İskele bölgesi yabancı yatırımcıların oldukça beğenisini kazanmıştır. Bu sebeple bölge hızla gelişmektedir. Her yıl birbirinde değerli emlak yatırımları bölgede hayata geçmektedir. İskele’de ev kiraları 350 pound ila 600 pound aralığındadır.

Kıbrıs’ta Kiralar Nasıl Ödeniyor?

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti para birimi olarak Türk Lirası kullanıyor. Ancak bölgede kiralanan evlerin çok büyük bir kısmı için pound birimiyle kiralar talep ediliyor. Ödemelerin TL ile kabul edildiği evler olsa da genellikle pound revaçta. Ödemeler ise 6 aylık ve 1 yıllık şekilde gerçekleşiyor.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.