Kıbrıs’ta Peşinatsız Ev Satın Alabilir misiniz?

Kıbrıs’ta peşinatsız ev satın almak isteyen pek çok kimsenin bütçe sorunu yaşadığını ifade etmek gerekir. Çünkü kredi kullanarak ev satın almak isteyen kimselerin genel manada maddi olarak planlama yapmakta zorlandıkları bilinmektedir. Öte yandan evi satın almak için doğrudan bütün ödemenin de yapılmak istenmediği hallerde peşinatsız ev satın alma seçenekleri değerlendirilmektedir. Siz de peşinat ödemeden ev satın almak istiyor ama nasıl bir yol haritası izlemeniz gerektiğini bilmiyorsanız bu rehberi okumaya devam etmelisiniz.

Kıbrıs’ta ev satın alırken yatırımcıların belli bir peşinat ödemeleri şarttır. Yabancılar için bir zorunluluğa dönüştürülen bu konu yatırım süreçlerinde oldukça değerli bir detay olarak dikkat çekmektedir. Bu nedenle de ev satın alacak olan kimselerin nasıl bir yol haritası izleyeceklerine ödeyeceklerinde peşinat miktarı etkili olacaktır. Siz de Kıbrıs’ta peşinatsız ev satın almak istiyorsanız sizi bekleyenlerin neler olduğuna bir göz atmak şart!

Kıbrıs’ta Peşinatsız Ev Almak?

Ev satın almak ve yatırım fırsatlarını değerlendirmek hemen her yatırımcı için olmazsa olmazlar arasında. Bu nedenle de Kıbrıs’ta ev satın alırken peşinat miktarının ne kadar olacağını değerlendirmek gerekir. Kuzey Kıbrıs’ta konut alışverişi gerçekleştirilirken belli bir peşinat seviyesi belirlenmemiştir. Bu çerçevede genel uygulamaların dikkate alındığı söylenebilmektedir.

Kıbrıs’ta Taksitle Ev Satın Almak için Ne Yapmalısınız? makalesi ilginizi çekebilir.

Kıbrıs’ta peşinat uygulaması değerlendirilirken genel manada %30 gibi bir ödeme yapılmaktadır. Bu sayede geri kalan kısmın konut kredisi ile satın alınması mümkündür. Ancak konut kredisi uygulamalarında koşulların %25’e %75 şeklindedir. Bu da peşinat ile alakalı daha farklı alternatifleri gündeme getirir.

Kıbrıs’ta Ev Satın Alırken Kredi Kullanımı

Kıbrıs’ta ev satın almak için kredi kullanmak mı istiyorsunuz? Bu durumda dikkat edeceğiniz en önemli konulardan bir tanesi de kredi koşulları olur. Bankalarla görüşerek Kıbrıs’ta ev satın almayı deneyebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken konu şu; Kıbrıs’ta peşinatsız ev satın almak kredi ile de mümkün değildir. Çünkü kredi kullanmak istediğinizde evin belli bir kısmını sizin peşin olarak ödemeniz istenmektedir. Bu durumda Kıbrıs’ta ev almak için belli miktarda bir sermayeye sahip olmanız elzemdir.

Daha fazla bilgi almak için Kıbrıs’ta Konut Kredisi ile Ev Almak sayfamızı inceleyin.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.