KKTC’de Evler Yatırıma Uygun mu?

KKTC’de evler hakkında en çok merak edilen konu yatırıma uygunluğudur. Bu soruya net olarak uygundur cevabı vermemiz mümkündür. Çünkü Kıbrıs coğrafık konum, barındırdığı üniversiteler ve yaşam tarzı dolayısıyla çok renklidir. Bu renkli adada bir gayrimenkul sahibi olmak avantajınızı daima artırır.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyetinin en büyük avantajı emlak vergisinin oldukça düşük olmasıdır. Çoğu ülkeye göre çok altında kalan bu vergi oranları yatırımcıların dikkatini çekmeye yetmektedir. Bu da yatırım amaçlı yapacağınız satın alımlarda gücünüzü fazlasıyla artıracaktır.

Kuzey Kıbrıs’ta mülk satın alma prosedürü göründüğü kadar karmaşık değildir. Yabancı uyruklu vatandaşların Kuzey Kıbrıs’ta diledikleri mülkü edinme hakkına sahip olduklarını söylemek mümkündür. Arsa, villa, apartman, müstakil ev, ticari veya yatırım amaçlı mülk satın alma konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Bununla birlikte yabancılar yalnızca tek bir gayrimenkul satın alabilmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta mülk satın alma sürecinde mülkiyet yasalarını tanımanın yanı sıra, birincil amacı mülk satın alan kişi olarak haklarınızı korumak olacak olan iyi bir danışmanla temasa geçmek önemlidir.

Süreç hakkında bilgi almak için Kıbrıs’ta Ev Almak için Yapmanız Gerekenler Neler? sayfamızı inceleyin.

Taleplerinizi ve Hedeflerinizi Karşılayacak Bir Mülk Seçin

Kuzey Kıbrıs’ta bir gayrimenkul satın alarak mülkün gerçek sahibi olursunuz. Kiralayabilir, satabilir, vasiyet olarak sevdiklerinize bırakabilirsiniz. Ancak burada en önemli adım doğru mülkü seçmektir. Taleplerinizi ve hedeflerinizi karşılayacak bir mülk seçimini doğru yapabilme işini sadece bölgeyi tanıyan bir danışman yardımıyla yapabilirsiniz. Hangi gayrimenkulü seçmiş olursanız olun, Kuzey Kıbrıs yasalarına, kurallarına ve yönetmeliklerine uygun belgelere sahip bir mülk seçmeniz gerekmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti tatilcilerin uğrak mekanları arasında yer almaktadır. Coğrafi konumu, iklimi, birçok üniversiteyi bünyesinde barındırması sebebiyle çok fazla demografik popülasyona sahiptir. Kıbrıs’ta satın aldığınız bir evi tatilcilere ya da öğrencilere kiralayarak bir gelir elde edebilirsiniz. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım olarak mülk satın almanın birçok avantajı vardır.

Bu avantajları şu şekilde sıralamamız mümkündür:

  • Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yaparak yasal ikamet adresi sahibi olabilirsiniz.
  • Emlak vergileri son derece uygun fiyatlıdır.
  • Coğrafi konum ve iklimi sayesinde değişken bir nüfus oranına sahiptir.
  • Sahip olduğu üniversiteler sayesinde gelişmiş ve genç bir nüfusa sahiptir.

KKTC’de evler hakkında bilgi sahibi olmak için şimdi bize ulaşın. Daha fazla bilgi için Kıbrıs Satılık Daire ve Villa Fiyatları sayfamızı ziyaret edin.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.