Kuzey Kıbrıs’ta Ev Almak İsteyenlere Tavsiyeler

Kuzey Kıbrıs’ta ev satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Kârlı bir gelecek için, size en uygun seçenekleri değerlendirerek başarılı bir yatırım yapabilme imkanına sahip olabilirsiniz. Böylece, yaşam için veya yatırım amaçlı satın alacağınız evin sizin için ideal olabileceğini öğrenebileceksiniz. Yurt dışında her ülkede olduğu gibi, Kuzey Kıbrıs’ta da gayrimenkul yatırımı yapmak zordur. Ancak, büyük tavizler vermenize gerek kalmadan yapılması gereken prosedürleri yerine getirdiğinizde hiçbir sorun yaşamadan evinize sahip olabilirsiniz. 

Kuzey Kıbrıs’ta ev almak mantıklı mı? isimli makalemizi okumak için tıklayabilirsiniz.

Nasıl Bir Ev İstediğinize Karar Verin

  Öncelikle, Kuzey Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde, alacağınız evin ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamayacağı doğrultusunda seçenekler belirlemelisiniz. Bu sayede, bir daire, villa ya da farklı bir seçeneği tercih edeceğinizde kaliteli alternatifler üretmenizi sağlayacaktır. Ne istediğinizi bilmek ve buna uygun hareket etmek sizin için önemli olacaktır. 

Masrafları Öğrenin ve Bütçenizi Belirleyin

  Kuzey Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde, bütçe belirlemeniz çok önemlidir. Belirlediğiniz bütçe doğrultusunda, doğru seçenekleri değerlendirebilecek ve Kıbrıs’ın en iyi lokasyonlarında ev sahibi olabileceksiniz. Ayrıca, Kıbrıs’ta ev alan her yatırımcı gibi bazı masraflarınızın olacağını bilmeniz gerekir. Tapu devir masrafları, emlakçı komisyonu ve pul ücreti gibi birbirinden farklı harcamalar yapmanız gerekecektir. Masrafları önceden belirleyip, bütçenize uygun bir şekilde kaliteli ve kullanışlı bir yatırıma sahip olabileceksiniz.

Kuzey Kıbrıs’ta Tapu Devir Harçlarıyla ilgili daha fazla bilgi için tıklayınız.

Hangi Bölgede Ev almak İstediğinize Karar verin

  Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde, bölge belirlemesi yapmak önemli konulardan biridir. Çünkü, satılık daire araştırmanızda önünüze birçok farklı seçenek çıkacaktır. Ancak, yaşamak istediğiniz bölgeye karar verdiğinizde bölge sınırlaması yaparak, seçenekleri kendi ihtiyaçlarınıza uygun olarak belirleyebilirsiniz.

Proje Sahibi Firma Araştırması Yapın

Kuzey Kıbrıs’ta ev araştırması yaptığınızda, almak istediğiniz gayrimenkulün proje yüklenicisinin kim olduğunu öğrenmeniz önemli bir detaydır. Satın alacağınız gayrimenkulün proje sahibi yerli firmaysa endişelenecek bir durum söz konusu değildir. Çünkü, yerel firmalar uzun süredir projeler inşa etmektedir ve güvenilir bir yatırım yapmanızı sağlayacaktırlar. Siz de bu konuda doğru tercihi yaparak kaliteli bir yatırıma sahip olabilirsiniz. 

Satın Alacağınız Ev Boş mu Kiracısı Mevcut mu?

 Kuzey Kıbrıs’ta ev almak istediğinizde önemli bir başka detay ise; evin boş mu kiracılı mı olduğudur. Çünkü, boş bir ev satın alacağınızda, ev ile ilgili dilediğiniz tasarrufta bulunabilirsiniz. Ancak, evin kiracılı olması durumunda mevcut kira sözleşmesine bağlı kalmanız gerekmektedir. 

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.