Kıbrıs’ta Gayrimenkul Yatırımı Yapmak

Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak özellikle yurt dışında bir yatırıma sahip olmak isteyenler için çok avantajlı bir konum sağlıyor.

Yavru vatan Kıbrıs ulaşım açısından da çok avantajlı bir ülkedir. Kıbrıs’ta iki büyük havalimanı bulunuyor. Bunlar Kuzey kesimde Ercan (Lefkoşa) ve Kıbrıs’ın güneyinde Larnaka Havalimanıdır. Kuzey Kıbrıs’taki Ercan havaalanı Türkiye ve AB vatandaşları için vize gerektirmemektedir. Bu nedenle Türkiye üzerinden kolayca ve uygun fiyata ulaşabilmektedir. Schengen vatandaşı olanlar için de oldukça ideal bir ülkedir.

Güvenlik günümüzde çok önemli bir kuraldır. Herkes güvenliğine önem vermektedir. ValuePenguin şirketi tarafından yapılan bir araştırmada Kıbrıs’ın dünyanın en güvenli ülkelerinden biri olduğu doğrulanmıştır. Kıbrıs, dünyanın en güvenli ülkeleri araştırmasında analiz edilen 106 ülke arasında dünya çapında 5. sırada yer alıyor. Ayrıca Kıbrıs, nüfusu 5 milyonun altında olan ülkeler arasında yaşamak ve seyahat etmek için en güvenli yerdir.

Eğer Kıbrıs’ın mükemmelliğine henüz ikna olmadıysanız Kıbrıs’ta Yatırım Yapmak için 5 Neden makalemize göz atın.

Oturma İzni Almak Oldukça Kolay

Kuzey Kıbrıs oturma izni almak için en kolay ülkelerden bir tanesidir. Kuzey Kıbrıs’ta yaşamak isteyen mülk sahipleri, ülkede ikamet izni için rahatlıkla başvuruda bulunabilirler. Adanın güney kesiminde minimum 300 bin € tutarında bir yatırım yapmanız gerekirken Kuzey Kıbrıs’ta böyle daimi oturma izni için €125.000 tutarında bir gayrimenkul yatırımı gerekmektedir. Bununla birlikte süreli oturma izinlerini almak her değerde mülk sahipleri için oldukça kolaydır. Bu işlemler tamamen ücretsizdir. Yaklaşık 3 hafta ile 2 ay arasında sürmektedir. Öncelikle bakanlık izni için başvuru yapmak gerekmektedir. Başvuru sonrası süreç başlamaktadır.

60 yaşındaki ev sahipleri, Kuzey Kıbrıs’ta oturma izni olmadan da yaşayabilmektedirler. Oturma iznini işleme koymak için öncelikle bir mülk sahibi olmanız gerekmektedir. Ödeme gücünüzü kanıtlamak için bir banka hesabı açmalı ve belirli bir miktarda fon sağlamanız gerekmektedir. Ayrıca oturma izni her yıl yenilenmelidir. KKTC’de 7 yıl yaşadıktan sonra vatandaşlık başvurusunda bulunabiliyorsunuz.

Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için Kıbrıs’ta Ev Alana Oturma İzni Koşulları Nelerdir? sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gayrimenkul yatırımcıları, mülke bağlı ticari faaliyetlerden elde edilen kira geliri, değer artışı ve karlar yoluyla para kazanmaktadırlar. Gayrimenkule yatırım yapmanın faydaları arasında pasif gelir, istikrarlı nakit akışı, vergi avantajları vardır. Özellikle KKTC’de bir gayrimenkul yatırımı yapmak daha fazla kar elde etmenizi sağlayacaktır. KKTC’nin renkli yaşantısında siz de şimdi yerinizi alabilirsiniz.

Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için bize şimdi ulaşın.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.