Kıbrıs’ta Konut Kredisi Nasıl Çekilir?

Kıbrıs’ta konut kredisi kullanarak ev satın almak pek çok yatırımcı için çok önemli bir konudur. Yatırımcıların kaynak sorunu yaşadığı durumlarda tercih ettikleri bu kredi türü yatırımcılar açısından pek çok bilinmezliği de barındırmaktadır. Bu nedenle Kıbrıs’ta kredi çekmeden önce konu hakkında bütün detayları titizlikle ele almak gerekir. İşte Kıbrıs’ta ev kredisi ve ilgili satın alma süreçleri.

Buna benzer makaleler ile ilgileniyorsanız Kıbrıs’ta Taksitle Ev Satın Almak için Ne Yapmalısınız? sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs’ta Konut Kredisi Çekme

Kıbrıs’ta konut kredisi, 120 ay yani 10 yıl vadeyle kullanılabilen bir kredi türüdür. Bu kredi Kıbrıs bankaları tarafından Türkiye Cumhuriyeti ve KKTC vatandaşlarına sunulmaktadır. Kredi kullanım miktarı belirlenirken ‘Ekspertiz Raporu’ dikkate alınmaktadır. Bu çerçevede konutun ekspertiz raporundaki değerinin %80’i oranında kredi kullanmak mümkündür. Bu tutar maksimum değer olup yatırımcıların daha az kredi kullanmaları da olasıdır. Konut kredisi ile ev satın alındığında satın alınan konuta birinci dereceden ipotek konmaktadır. Böylelikle kredinin kapatılmadığı sürece evin satışının yapılması mümkün değildir.

Kuzey Kıbrıs’ta Ev Kredisi Özellikleri

Kuzey Kıbrıs’ta konut kredisi kullanmak istediğinizde öncelikli olarak kredinin farklı para birimlerinde kullanılabileceğini bilmeniz gerekir. Bu çerçevede en önemli konulardan bir tanesi kredinin farklı para birimlerinde kullanılabiliyor olmasıdır. Bankaların uygulamalarına bağlı olarak Sterlin, Dolar, Euro ya da TL cinsinden kredi kullanma imkânı vardır. Üstelik bu para birimlerine uygun olarak yatırımların da daha avantajlı bir şekilde gerçekleştirilmesi mümkündür.

Yatırımcıların kredi kullanırken faiz miktarı ve ödeme vadeleri konusunda da çok dikkatli olmaları elzem. Nitekim tercih edilecek vadeye bağlı olarak Kıbrıs’ta konut kredisi ile alakalı farklılıklar ortaya çıkması muhtemeldir. Bu nedenle de yatırımcıların süreci doğru bir şekilde yönetmek adına profesyonel destek almaları gereklidir.

Kıbrıs’ta Konut Kredisi Danışmanlığı

Kıbrıs’ta konut kredisi kullanmak isteyen bir yatırımcı için en önemli konulardan bir tanesi de profesyonel danışmanlıktır. Akol Group olarak bütün yatırımcıların kredi ve diğer bütün süreçlerle alakalı destek taleplerine profesyonel bir şekilde cevap veriyoruz. Yatırımların daha kârlı ve sürdürülebilir olması adına yatırım sürecinde gerekli bütün hassasiyeti gösteriyoruz. Akol Group ile siz de yatırım süreçlerinizi daha başarılı bir noktaya taşıyabilirsiniz.

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

AKOL GLOBAL, which has been producing lucrative projects with its 'human and life' oriented vision and customer satisfaction priority since 2003, also improves the life quality of individuals with the real estate projects it realizes.

Contact Us

Follow Us on Social Media

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.