Kuzey Kıbrıs’ta Yatırım Avantajları

Kuzey Kıbrıs, her geçen gün artan gayrimenkul değeri ve yatırım fırsatlarıyla, yatırımcıların ilgisini oldukça çekmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım avantajları sayesinde yatırımcılara karlı ve sürdürülebilir bir yatırım sağlamaktadır. Konumu, yaşam standartları ve sunduğu fırsatlar sayesinde Kıbrıs’ta gayrimenkul yatırımı yapmak avantajlı bir seçenek olmaktadır. Öyleyse, Kıbrıs’ta sizi bekleyen yatırım avantajları nelerdir? 

Avantajlı Emlak Fiyatları 

Kuzey Kıbrıs, son dönemde hem konumu hem de yaşam standartları açısından yatırımcılar tarafından oldukça tercih edilmektedir. Bu çerçevede, gayrimenkul fiyatlarının uygun olması da yatırım açısından büyük avantaj sağlamaktadır. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım yapmak, çoğu Avrupa ülkesiyle kıyaslandığında Kıbrıs’ta daha uygun fiyatlara gayrimenkul sahibi olabilmek mümkündür. Yanı sıra, çok kültürlü yapısı ve turist yoğunluğu açısından, yüksek ve dövizle kira getirisi sayesinde yatırımcıya kâr sağlamaktadır.

Kuzey Kıbrıs’ta Oturma İzni Hakkı

Kuzey Kıbrıs’ta yatırım avantajlarından en önemlisi, oturma izni hakkı elde edebiliyor olmak. 125 bin € değerinde gayrimenkul satın alındığında, ilk süreçte üç yıllık daha sonrasında ikişer yıllık olmak üzere oturma izni hakkı verilmektedir. Bununla birlikte, bir süre sonra ise daimi oturma izni hakkı verilmektedir.

Gayrimenkul Amortisman Süresinin Kısa Olması

Gayrimenkul yatırımlarında, yatırımcıların en önemsediği konu amortisman süresidir. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım avantajı olarak, amortisman süresi 8-12 yıl arasında değişkenlik göstermektedir. Bu durum Avrupa ülkelerine kıyasla oldukça az bir süredir. 

Yükselen Gayrimenkul Değeri

  Kuzey Kıbrıs, son yıllarda artan emlak ve inşaat sektöründeki projeler sayesinde gayrimenkul sektörünün büyümesini sağlamıştır. Bu çerçevede, emlak fiyatları her geçen gün artmaktadır. 

Her Geçen Gün Kıbrıs’ın Önem Kazanması

 Kuzey Kıbrıs, turizm açısında Akdeniz’de en önemli konumlardan biridir. Ayrıca her geçen gün ekonomik olarak gelişmesi de, yatırımcılar tarafından farkedilmektedir. Bu sayede, Kıbrıs’ta gayrimenkul satın alan yatırımcı sayısı gün geçtikçe artmaktadır.

 Kuzey Kıbrıs, yatırım avantajları sayesinde gün geçtikçe değer kazanmaktadır. Yaşamsal faaliyetlerinin uygun olması, suç oranının oldukça az ve güvenli bir ülke olması nedeniyle yatırımcıların dikkatini oldukça çekmektedir. Kuzey Kıbrıs’ta yatırım amaçlı gayrimenkul satın almakla ilgi merak ettiklerinizi dilerseniz buradan okuyabilirsiniz. 

SALES POLICY

Payment Plans of Our Projects

As Akol Global, we offer different payment plans specifically for the real estate you want to purchase. You can make your payments with different options during your payment plan, which we have tailored specifically to your financial plans and budget.

In addition to bank loans, you can facilitate your payment process with many options such as medium and long-term payment plans and barter payments.

All units are eligible for Bank Loans up to 120 months maturity.

Akol Global, the Construction Company of Northern Cyprus You can contact us to determine a special payment plan for you or to get more detailed information about payment methods.

Contact Us

KKTC Construction Company Akol Global: Don't wait any longer to find your dream home. Contact us to plan a presentation and get detailed information!

ALL RIGHTS RESERVED COPYRIGHT | Akol Group © 2023.